کد مطلب: 99586 تعداد بازدید: ۲۰۲

مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر:

حوزه خواهران بوشهر، باید نقش مهمی در راستای رسالت حوزه ایفا کند

سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷:۰۷
مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر، به مناسبت روز پژوهش در پیامی به مدارس علمیه خواهران استان بیان کرد: با توجه به سابقه درخشان علمای این خطه حوزه علمیه خواهران استان بوشهر می تواند با تلاش، خردورزی و برنامه ریزی اساتید، طلاب، پژوهشگران، مدیران و بهره مندی از اندیشه های علمای استان نقش مهمی در راستای رسالت بزرگ حوزه ها ایفا نماید.

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، به مناسبت 25 آذر روز پژوهش پیامی را به مدارس علمیه خواهران استان ابلاغ کرد که متن آن به این شرح است:
پژوهش عنصر اساسی در انجام رسالت عظیم حوزه های علمیه که همان اقامه دین و بسط توحید است به شمار می رود پیشرفت کنونی در عرصه های گوناگون علمی فرهنگی تربیتی دینی  مرهون روحیه پژوهشگری علما و دانشمندان قرون متمادی است که گنجینه گران بهایی را اکنون برای حوزه های علمیه و بشریت به یادگار گذاشته است.
تحولات سریع در عصر حاضر و شتاب علمی جهان از یک سو و نیاز بشریت به میراث مکتب قرآن و اهل بیت  از سوی دیگر طلب می کند که حوزه های علمیه بر اساس آن میراث فاخر و نیاز های زمان یک  نظام علمی‌ پژوهشی پویا، بالنده ، پیشگام و مرجع جهت پاسخ گویی و تولید و گسترش علوم اسلامی و ‌انسانی  در راستای تشکیل تمدن اسلامی پایه ریزی نماید.
قطعا حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با توجه به سابقه درخشان علمای این خطه با تلاش و خرد ورزی و برنامه ریزی  اساتید، طلاب، پژوهشگران و مدیران و بهره مندی از اندیشه های علمای استان می تواند نقش مهمی در راستای رسالت بزرگ حوزه ها ایفا نماید.
این جانب هفته پژوهش را خدمت صاحبان علم و اندیشه به ویژه پژوهشگران حوزه علمیه خواهران معاونین محترم پژوهش استان تبریک عرض می نمایم و توفیق همگان را در عرصه پژوهش و تولید علم از خداوند متعال خواستارم .
در پایان اهم اقداماتی که باید در زمینه پژوهش در استان انجام گیرد را تقدیم می نمایم:
1-  پایش وضعیت پژوهشی استان و مدارس علمیه وشناسایی  نقاط ضعف و قوت ، فرصت ها و تهدید ها در عرصه پژوهش
2-  طراحی و برنامه ریزی در راستای کاهش آسیبها و تهدید ها و بهره برداری از قوت ها و فرصت های موجود در کشور و استان
3-  نهادینه‌سازی اخلاق و روحیه پژوهش گری در طلاب بر اساس روش حوزوی.
4-  بسط همکاری­ های پژوهشی و هم افزا  با  دیگر حوزه های علمیه ، د انشگاه، مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی
5- ایجاد سامانه جامع پژوهش گران طلبه استان جهت پشتیبانی و ساماندهی فعالیت های پژوهشی طلاب پژوهشگر.
علی اکبر اسماعیلی
25/9/99