کد مطلب: 98418 تعداد بازدید: ۳۰۸

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت:

معرفی اجمالی کتابخانه مدرسه علمیه خواهران برازجان

جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳:۲۳
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان گفت: کتابخانه مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان بالاترین آمار ثبت کتاب در سیستم فراکاوش را از بین مدارس استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

اکرم خزاعی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، طی گفتگویی با خبرگزاری کوثر از بوشهرگفت: در هر مدرسه علمیه وجود یک کتابخانه و کتابدار با تجربه می تواند دری از علم و خلاقیت را در ذهن طلاب باز کند.

وی در این راستا افزود: کتابخانه مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان با قدمت ۱۶ساله دارای بیش از ۱۴هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف مانند تفسیری، روایی، کلامی، تاریخی، اخلاقی، تربیتی و روان شناسی،کتب مرجع و اهل بیت مورد استفاده طلاب و بانوان قرار گرفته است.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان اظهارکرد: تا کنون به همت کتابدار مدرسه ۳۶۵هزار عنوان کتاب از کتاب های این کتابخانه ثبت نرم افزار فراکاوش شده است که برابر۱۰هزار و ۴۰۰جلد کتاب به صورت ثبت دفتری می باشد و بیش از ۷سال است که بالاترین آمار ثبت کتاب را به لحاظ سیستمی در بین مدارس علمیه استان بوشهر به خود اختصاص داده است.

 وی گفت: کتابخانه این مدرسه علمیه مجهز به سالن مطالعه با ظرفیت 40 نفر مکانی سالم و آرام جهت مطالعه و تحقیق دانش پژوهان مورد استفاده قرار می گیرد.

خزاعی با بیان اینکه کتابخانه مدرسه به نوبه خود در سطح استان بی نظیر است، گفت: کامیپوترهای کتابخانه مجهز به اینترنت و نرم افزارهای جامع تفسیری و علوم قرانی می باشد.

معاون پژوهش مدرسه حضرت رقیه (س) برازجان در ادامه به مزیت دیگر این کتابخانه اشاره کرد و گفت: یک نسخه صحافی شده از تحقیقات پایانی و نرم افزار مقالات پایانی طلاب دانش آموخته وجود دارد که مورد استفاده دانشجویان و طلاب قرار می گیرد.