کد مطلب: 96279 تعداد بازدید: ۳۷۲

مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان:

دین در تقویت فرهنگ کار آفرینی موثر است

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵:۰۹
مدیر مدرسه علمیه خواهران کنگان با اشاره به اهمیت کارآفرینی گفت: « کار آفرینی به نوعی فرآیند نوآوری و بهره گیری از فرصت هاست و دین در تقویت فرهنگ کار آفرینی موثر است . »

به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، جلسه طلاب کارآفرین و شاغل در عرصه اقتصاد مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کنگان با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، مدیر و معاون پژوهش این مدرسه برگزار گردید.

سیده زهرا موسوی، مدیر مدرسه فاطمه الزهرا (س) کنگان با اشاره به اهمیت کارآفرینی با رویکرد دینی گفت: کار آفرینی به نوعی فرآیند نوآوری و بهره گیری از فرصت هاست، اما این نوآوری زمانی سود آور است که همراه با دین باشد، دین در تقویت فرهنگ کار آفرینی موثر است .مهم ترین عواملی که دراین فعالیت ها تاثیر گزار است کیفیت می باشد ،که با بازاریابی و تحقیقاتی که دراین زمینه انجام گیرد به وجود می آید .

وی در ادامه افزود: کارآفرینی و ایده پردازی از عوامل بسیار مهم در توسعه کشور ها و اجتماع است که اسلام برای این امر اهمیت ویژه ای قائل است .

موسوی در ادامه گفت: بانوان طلبه مدرسه علمیه کنگان علاوه بر نقش مادری، مبلغ دین و عامل جذب اجتماع به سمت دین نیز می باشند. با این وجود طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید توانسته اند با کار آفرینی و تولید، رشد اقتصاد جامعه را فراهم نمایند .

در ادامه جلسه، شیرین شهامتی فرد معاون پژوهشی این مدرسه با ارائه گزارشی از فعالیت های جهادی طلاب با محوریت کارآفرینی در امر اقتصاد گفت: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری تهدید ها را باید به فرصت تبدیل کرد و با فعالیت در این زمینه می توان به اقتصاد کشور کمک کرد .

شهامتی فرد درپایان افزود: تقریبا بیش از ۳۰ تن از طلاب این مدرسه شروع به فعالیت اقتصادی در زمینه تولیدات مختلف کرده اند و این فعالیت ها در ۳ محور خیاطی،فروشندگی پوشاک زنانه و بچه گانه و تولید و فروش مواد غذایی سالم وطیب می باشد.