کد مطلب: 95776 تعداد بازدید: ۳۰۴

مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر:

نقش حوزه در حفظ انقلاب بی بدیل است

پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱:۰۳
مراسم اغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه فاطمیه (س) شهر خورموج با حضور مدیر و معاونین حوزه علمیه استان، امام جمعه شهر خورموج و طلاب جدید الورود و اساتید این مدرسه برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین مصلح در مراسم آغاز سال‌تحصیلی جدید مدرسه علمیه فاطمیه (س) خورموج، به تشریح نقش حضرت زینب (س) در روز عاشورا و پس از آن پرداخت و گفت: طلاب باید حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) را الگوی خود قرار داده و همان گونه که ایشان طبق عهد و پیمانی که با امام خود داشتند، در عصر روز عاشورا تا پای جان پای آرمان ها ی دین ماندند، باید از آرمان های انقلاب دفاع نمایند.» 
 
همچنین در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به اشتیاق مردم استان به علوم حوزوی افزودند به لطف خداوند متعال با برنامه های متنوعی که طراحی شد حوزه علمیه استان در پذیرش و جذب طلاب چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی رشد مطلوبی داشته است.
 
وی در ادامه با اشاره به نقش حوزه های علمیه در حفظ انقلاب گفت: انقلاب اسلامی که صورت گرفت، شروع آن از حوزه علمیه بوده است. در این چهل سال حوزه علمیه نقش بی بدیلی در حفظ انقلاب داشته است و در چهل سال دوم هم این حوزه است که ضامن حرکت صحیح انقلاب خواهد بود.که البته وظیفه حوزه در این راستا صد چندان شده است.
 
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به ارزش طلبگی و ترویج دین به روایات اهل بیت اشاره نمودند و متذکر شدند که نباید ارزش طلبگی که همان میراث داری پیامبران و نصرت دین خدا و طبابت روحانی مردم است با مسائل مادی مقایسه شود که خدای ناکرده دچار خسران شویم.