کد مطلب: 95647 تعداد بازدید: ۳۸۳

مدیر مدرسه علمیه خواهران اهرم خبر داد:

آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه علمیه ریحانه النبی اهرم

سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰:۰۳
مراسم بازگشایی مدرسه علمیه خواهران ریحانة النبی(س) اهرم امروز صبح در سالن اجتماعات این مدرسه برگزار گردید.
به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، روز سه شنبه طی مراسمی سال جدید تحصیلی در مدرسه علمیه خواهران ریحانة النبی(س) اهرم آغاز شد. این مراسم با حضور  حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان به همراه معاونین ایشان، عبدالحسن رفیعی پور فرماندار این شهر و هدایت‌الله غلام زاده  معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان تنگستان، مسولین شهرستانی، مدیر حوزه، معاونین، اساتید و طلاب برگزار گردید. 
 
در آغاز مراسم، سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی ضمن اشاره به آثار و برکات تحصیل در حوزه علمیه، به تحول در همه عرصه های آموزشی، فرهنگی تبلیغی، پژوهشی و حتی تألیف کتاب درسی را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید کرده و به طراحی افق و چشم انداز ۳۰ سال آینده حوزه های علمیه خواهران اشاره کرد.
 
 وی در ادامه با اشاره به اقدامات جهادی این مدرسه در راستای مبارزه با بیماری کرونا گفت: از جمله فعالیت های مدرسه در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا، راه اندازی کارگاه ماسک در این مدرسه، حضور طلاب در کارگاه های تهیه ماسک، گان و دستکش در سطح شهر و تهیه بسته های کمک معیشتی و اهدا به قشر آسیب¬پذیر جامعه بوده است.
 
در ادامه این مراسم  علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان،  ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: اینک فصل رویش و بالندگی است و طلاب خواهر می توانند با درس و مطالعه به درجات عالی علمی برسند کما اینکه طلابی موفق خواهند بود که در کنار آموزش های علمی به تهذیب و تزکیه نفس نیز بپردازند. مدارس علمیه خواهران این بستر را فراهم نموده است که بانوان علاقمند به علوم  دینی بتوانند کسب علم و معرفت در این مکتب نمایند.
وی در ادامه بیان کرد: طلبگی راه زیبایی است و حال که حضرت ولی عصر( عج) توفیق شاگردی در مکتبش را نصیبتان کرده این فرصت را غنیمت بشمارید و در محضر اساتید کسب علم و معرفت کنید.
 
در بخش دیگری از این مراسم رفیعی پور فرماندار شهرستان تنگستان با اشاره به نقش مهم و حیاتی مدارس علمیه خواهران در جامعه گفت: با توجه به شبهات سنگین جوانان و نوجوانان در فضای مجازی، مدارس علمیه خواهران ظرفیت خوبی برای پاسخگویی به این شبهات و اقناع دینی و منطقی جوانان می باشند.