کد مطلب: 95075 تعداد بازدید: ۳۰۳

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

پذیرش در حوزه علمیه خواهران بوشهر ۱۳درصد افزایش یافت

دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹:۴۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: پذیرش حوزه علمیه خواهران این استان در سال جاری ۱۳ درصد افزلیش یافت.
 مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: پذیرش حوزه علمیه خواهران این استان در سال جاری ۱۳ درصد افزلیش یافت. حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی روز چهارشنبه در این ارتباط افزود: اجرا طرح تبلیغ هوشمند، اطلاع رسانی در رسانه‌ها و فضای حقیقی، برگزاری نشست با اصحاب رسانه، مدیران مدارس علمیه و سایر ارگان‌ها از جگله عوامل موثر در افزایش میزان پذیرش حوزه علمیه خواهران استان بوشهر است.
وی بیان کرد: به دلیل محدودیت‌های به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، امکان تبلیغ چهره به چهره و حضوری در جامعه نبود و این موضوع خود خلل و مشکل بزرگی را در امر جذب و پذیرش ایجاد کرد اما با به کارگیری طرح‌های جایگزین و استفاده از ظرفیت‌های طلاب و مبلغان خواهر در پذیرش رشد ۱۳ درصدی در مقایسه با سال گذشته را تجربه کرد.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت امکانات آموزشی در مدارس علمیه خواهران افزود: تقویت تبلیغ در فضای مجازی امری مفید در زمینه رشد پذیرش بوده است.
اسماعیلی ادامه داد: ارتباط گیری مدیران و معاونان حوزه علمیه خواهران با مدیران مدارس آموزش و پرورش می‌تواند نقش موثری در جذب بانوان طلبه داشته باشد.
اسماعیلی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم بهره چندانی از منبرها ببریم و این در حالی است که منبرها می‌توانند نقش قابل توجهی در افزایش میزان پذیرش داشته باشند.
اسماعیلی شمار طلاب حوزه علمیه خواهران در استان بوشهر را ۲ هزار‌ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از این شمار یکهزار و ۳۰۰ طلبه در حال تحصیل و ۷۰۰ نفر نیز طلاب دانش آموخته هستند.