کد مطلب: 89631 تعداد بازدید: ۲۹

حیات انسانی به دست شما ستارگان پر فروغ آسمان دیانت است

پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱:۴۰
حضرت آیت الله صفایی بوشهری در همایش طلیعه حضور خطاب به طلاب جدید الورود فرمودند:حیات انسانی به دست شما ستارگان پر فروغ آسمان دیانت است

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر همایش طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.

عبادت مساله مهمی در زندگی یک طلبه است
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این همایش با اشاره به رسالت حوزه در تربیت عالم دینی گفت: عالم دینی یعنی نجات بخش انسانیت، یعنی کسی که با نفوذ در قلوب مردم آن‌ها را از ظلمت و هلاکت به و سمت هدایت رهنمون می‌سازد.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: حیات انسانی به دست شما ستارگان پر فروغ آسمان دیانت است، قدر خودتان و مسیری که انتخاب کردید را بدانید.
وی درباره رمز موفقیت در حوزه علمیه اظهار داشت: برخی موفقیت‌ها الهی است باید خودمان آن فضا را ایجاد کنیم تا خداوند عنایت کند.
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیان داشت: اولین مساله ظرفیت سازی ایمان است ایمان قوی و محکم باعث عنایات باری تعالی می‌شود.
آیت الله صفایی بوشهری افزود: دومین مساله رعایت تقواست تقوا یعنی زندگی بدون گناه زندگی بدون گناه در عرصه حیات یک بانو به تمام معنای آن است.
وی ادامه داد: سومین مساله انس با خدا است، عبادت مساله مهمی در زندگی یک طلبه است طوری نباشد همه زندگی یک طلبه درس و انجام واجبات شود، قرآن ذکر مستحبات موکد و در راس آن خانه داری و تربیت نسل متقی از وظایف طلبه خانم است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به عنوان طلبه و عالم دینی اظهار داشت: هر کسی معنون به عنوانی که می‌شود باید الزامات آن عنوان را رعایت نماید، مانند یک نظامی که الزامات نظامی بودن را باید رعایت نماید.
وی ادامه داد: طلبه هم وقتی به عنوان عالم دینی شناخته شد باید زی طلبگی را حفظ نماید و متخلق به اخلاق طلبگی باشد و کسی که قرار است هدایت جامعه را بر عهده بگیرد خود باید وارسته باشد و به آنچه می‌گوید عمل کند.
امام جمعه بوشهر با تأکید در جدیت در تحصیل عنوان کرد: به اندازه جدیتمان موفق میشویم، انسان فرزند سعی و تلاش خودش هست هرکه جدی‌تر باشد و سعی بیشتری نماید موفق‌تر خواهد بود.