کد مطلب: 89594 تعداد بازدید: ۶۴

همایش طلیعه حضور حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد

پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳:۴۱
همایش طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر همایش طلیعه حضور طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.

 شیوه زندگی اهل بیت علیه الاسلام برای خودمان سبک زندگی درست کنیم
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران در این همایش با اشاره به اهمیت شناخت اولیای الهی و حضرت زهرا گفت: در شناخت اولیای الهی سه نکته را نباید فراموش کرد.
معصومه ظهیری افزود: اول اینکه اسطوره‌سازی نکنیم، اهل‌بیت نباید طوری تبیین شوند که از دسترس خارج هستند بلکه باید به عنوان الگو به جامعه معرفی گردد و از شناخت اهل بیت نوری ایجاد شود.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران افزود: باید از شیوه زندگی اهل بیت علیه الاسلام برای خودمان سبک زندگی درست کنیم تا حرکت و پیشران زندگی ما باشد.
وی اظهار داشت: الگو‌ها حصر زمانی و مکانی ندارند و متعلق به بشریت هستند، مرز‌های جغرافیایی را در نوردید اند و ما باید در هر حال خودمان را بر آن‌ها تطبیق دهیم تا از وجود پربرکت آن‌ها بهره‌مند شویم.
ظهیری بیان داشت: باید تمام ابعاد زندگی اهل‌بیت علیه الاسلام را بشناسیم و بیان کنیم گاهی وقت‌ها ما حضرت زهرا سلام‌الله علی‌ها را خلاصه می‌کنیم در خانه، پخت‌وپز، بچه‌داری و بعد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی او را فراموش می‌کنیم ایشان در عین اینکه عابده است محدثه، یک بانوی زمان‌شناس و اگر فقط بعدی از ابعاد زندگی او دیده شود جرم است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر لزوم رعایت زی طلبگی گفت: اگر قبلاً به شما به چشم دانش‌آموز نگاه می‌کردند الآن به‌عنوان یک بانوی طلبه و عالم نگاه می‌کنند، شما باید آینه تمام نمای بانوی مؤمن باشید، طوری که از رفتار شما نور ساطع بشود و اطراف خودتان را نورانی و هدایت دیگران شود.