کد مطلب: 87956 تعداد بازدید: ۶۰

روابط عمومی:

اولین گردهمایی فعالان حوزه خانواده استان بوشهر برگزار شد

دوشنبه ۳۰ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲:۲۵
اولین همایش استانی فعالان حوزه خانواده در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با حضور مدیران متولی در این حوزه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، اولین همایش استانی فعالان حوزه خانواده با حضور مدیران متولی در این حوزه برگزار گردید. حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان سخنران این همایش بودند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی،  با اشاره به تفاوت بنیادی خانواده از نگاه اسلام و نگاه غرب فرمود: خانواده در اسلام به کانون تعالی و اخلاق و معنویت و محل آرامش است و از اصول خاصی پیروی می کند ولی در غرب خانواده محلی به تجمع زیر یک سقف است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مطرح کرد:  با استناد به سیاست های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری مبنای عمل در حوزه های مختلف خانواده اعم از برنامه ریزی و اجرا و همچنین متولیان امر خانواده در دستگاه های گوناگون باید این سیساست های کلی مبنا قرار گیرد.

وی در خصوص این سیاست ها حاصل اجتهاد رفیع مقام معظم رهبری در فقه و تجربه و تدبیر حاکمیتی ایشان در طول سالیان متمادی است فرمود :  باید تمام برنامه ریزی های حول این سیاست ها باشد و طرح های عینی و ملموس و ناظر به نیازهای جامعه در ذیل این سیاست ها تنظیم و اجرا شود.

اسماعیلی، در بخش دیگری با تاکید به لزوم قرارگاهی شدن مسأله تحکیم و تعالی خانواده افزود:  سهم دستگاه ها در اجرای این سیاست ها و همچنین راهبرد های کلان و اقدامات نقشه مهندسی کشور مشخص شود، حوزه عملیاتی و کیفیت آن معلوم باشد و در یک نقطه هم باید تلاقی کنند و دست به دست هم دهند و آن رسیدن به یک خانواده پویا و بالنده متعالی و سرشار از نشاط و آرامش است .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان، با اشاره به طرح های موفق  و ناموفق صدر اسلام اظهار داشت:  هر جا مسلمانان با ابتکار عمل و استقامت حرکت کردند موفق بودند جنگ احد ابتکار عمل بودولی استقامت نبود و جنگ خندق ابتکار همراه با استقامت بود که برای مسلمانان پیروزی بزرگی را رقم زد. در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هم هر جایی که ابتکار عمل خلاقیت بعد هم استقامت همراه بود موفق شدیم.در عرصه خانواده هم باید نخبگان با نگاه واقع بینانه به جامعه بنشینند و طرح های خلاقانه و بدیع را در ذیل اسناد بالادستی حوزه خانواده طراحی کنند و واقعا باید یک روحیه جهادی و خستگی ناپذیر کار را جلو ببرند.

وی در ادامه افزود: آنچه که عنوان یک ابتکار عمل و راهبرد عمل در عرصه خانواده خصوصا در تربیت فرزند باید مد نظر داشت فرمایشات رهبری معظم انقلاب است که فرهنگ جهاد وشهادت و معرفی شهدایی چون شهید حاج قاسم سلیمانی به خانواده ها و فرزندان است. تشییع با شکوه و بی سابقه شهید سلیمانی نشان داد که ایمان جامعه و باور های رفیع دینی ریشه های عمیقی در دل مردم جامعه دارد و باید از این روحیه نهایت بهره رابرد و باید آن را به عنوان الگوی اسلامی و ایرانی به نسل جوان جامعه معرفی نمود.

مدیر حوزه علمیه خواهران در رابطه با اشاره به نفوذ دشمن در شئون زندگی خانواده ها  فرمود: راهبرد عمل دیگر شناساندن دشمن به خانواده ها و نسل های جدید است. اگر بتوانیم دشمنی دشمن را به خانواده ها معرفی کنیم، خانواده ها گرفتار خیلی از تزویر ها و دغل کاری های دشمن در عرصه رسانه و فضای مجازی نخواهند شد.