کد مطلب: 87244 تعداد بازدید: ۳۶

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر:

روحانیون همواره پیشگام جبهه مقاومت در جنوب ایران بوده‌اند

یکشنبه ۱۵ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۳۹
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: در تهاجم استعمار انگلیس به کشور و جنوب ایران فتوای روحانیت عامل مقاومت و بسیج نیروهای مردمی علیه استعمار پیر شد. بزرگداشت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از طرف مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در این اجلاسیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در اجلاسیه شهدای روحانی استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله گفت: با فتوای روحانیت آگاه اولین حرکت ضداستعماری ایران در بوشهر رقم خورد.

وی افزود: روحانیون حکم به وجوب دفاع دادند و سرداران بابصیرت نیز با تکیه به ولایت حماسه آفریدند. در این حماسه‌های ماندگار در دلوار و لرده زنان نیز نقش پررنگی داشتند.

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: انگلیس با توجه به خوی دیرینه‌اش  برخی از روحانیان را تبعید و برخی را به شهادت رساند، اما در تداوم نهضت ضداستعماری جنوبی تأثیر منفی باقی نگذاشت.

وی با اشاره به پیشگام بودن روحانیت در همه مبارزات ملت ایران گفت: آغاز نهضت انقلابی امام خمینی(ره) در استان بوشهر با مبارزات و سپس شهادت شهید ابوتراب عاشوری رقم خورد. در دفاع مقدس نیز جامعه طلاب و روحانیت استان بوشهر نزدیک به ۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در ادامه به شهادت سردار رشید سپاه اسلام سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: تمام فضائل انسانی در ایشان جمع بود. او با عبور از نفس انسانی و مطامع دنیوی، شخصیت خودساخته‌ای بود که در صف جهاد و شهادت اسطوره آسمانی ایران شد. او با درهم ریختن طرح معامله قرن، با برچیدن بساط داعش ایران و منطقه را نجات داد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) هم در این مراسم گفت: سردار سلیمانی نامی آشنا در ایران و خارج از مرزها است. این سردار رشید اسلام که تمام وجودش جهاد و حماسه بود؛ همه‌جا در خط مقدم بود، در دفاع از ارزش‌های انقلاب، در دفاع از حرم و مناطق محروم.


سردار علی رزمجو افزود: این فرمانده شجاع جبهه مقاومت اسلامی، الگوی مقاومت و مبارزه با تروریست بود. نقش مهم و راهبردی سیدالشهدای مقاومت در برچیدن بساط داعش که آمریکا آن را به‌وجود آورده بود آن‌چنان شاخص بود که شخص رئیس‌جمهور آمریکا مستقیم دست ترور او را صادر کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی در جوهره خود ایثار و فداکاری را دست‌مایه حرکت و ترقی در اقشار مختلف جامعه قرار داده است و امروز نهضت‌های آزادی‌بخش  جهان از این  ویژگی انقلاب اسلامی سرچشمه گرفته است.

سردار رزمجو افزود: در مکتب امام(ره) اندیشه دفاع از دین خدا در وجود اقشار مختلف مردم و روحانیان  ریشه‌دار است.
 
در این اجلاسیه از خانواده ۳۲ شهید طلاب و روحانی استان بوشهر تجلیل شد.