روابط عمومی:

بازدید مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدارس علمیه ریحانه النبی شهر اهرم سلام الله علیها و فاطمیه سلام الله علیها شهرستان دشتی

شناسه خبر : 86483

1398/10/03

تعداد بازدید : 40

بازدید مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدارس علمیه  ریحانه النبی شهر اهرم سلام الله علیها و فاطمیه سلام الله علیها شهرستان دشتی
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدارس علمیه ریحانه النبی شهر اهرم سلام الله علیها و فاطمیه سلام الله علیها شهرستان دشتی باز دید کردند.

بازدید حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، مدیر حوزه های علمیه خواهران استان از مدارس علمیه خواهران ریحانه النبی سلام الله علیها شهر اهرم و فاطمیه سلام الله علیها شهر خورموج

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی از مدارس علمیه خواهران ریحانه النبی سلام الله علیها شهر اهرم و فاطمیه سلام الله علیها شهر خورموج  بازدید و با کادر و طلاب   مدارس نشستی برگزار کردند.

خلاصه سخنان حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان در جمع کادر و طلاب مدارس علمیه خواهران فوق الذکر به شرح ذیل می باشد:

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی  باتاکید بر ضرورت ترسیم افق و چشم انداز در عمر تحصیلی خاطر نشان کرد: بدون افق همه دچار بلای روزمرگی و حیرت می شویم از این رو نگاه به قله برای رسیدن به اهداف عالیه امری اجتناب ناپذیر است .

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان  در راستای تعیین هدف و ارزش علمی مدرک تحصیلی اظهار داشت: یکی از آن اهداف ارزش علمی مدرک تحصیلی است مدرک رسمی حوزه، هدف حوزه نیست بلکه باید این مدرک نشان دهنده ارزش علمی طلبه باشد لذا پرداختن به کیفیت تحصیل بسیار ضروری است از این رو اهتمام خادمان عرصه علم  چه سطوح مختلف مدیران و چه از جانب طلبه بزرگوار، به ارتقاء کیفیت تحصیل باید دو چندان شود.

وی در خصوص محتوا و حجم دروس مدارس  با توجه به انتقاد هایی که به محتوا و حجم دروس حوزه می شود گفتند: اینکه تحول در کتب حوزه و شیوه تحصیل یک امر عقلایی است و در حال انجام  است خاطر نشان کردند که این انتقاد ها نباید موجب دلسردی و بی انگیزگی در مدت تحصیل ما شود.

حجت السلام والمسلمین اسماعیلی اضافه کرد: کیفیت تدریس و مطالعه در پرورش ذهن خلاق و سوال خیز بسیار موثر است و ایجاد سوال در ذهن طلبه را برای تربیت طلابی پژوهشگر راهکار مناسبی در این زمینه دانست و یک مطالعه موثر و کلاس پر نشاط ایجاد سوال در ذهن و حرکت برای حل آن است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان خاطر نشان کرد: مدیریت استان به فضل الهی همراه با تمام مدیران معاونت ها اساتید و طلاب بزرگوار در این زمینه برنامه ریزی دارند و ان شالله تحقق خواهد یافت.

اسماعیلی، هدف دیگر طلبگی را تعالی اخلاق و معنویت دانستند و افزودند: در عمر طلبگی خود از این مهم غفلت نورزیم و با راه و رفتار و کلام خود در همه حال موجبات خشنودی حضرت زهرای مرضیه ( سلام الله علیها) را فراهم کنیم.

 مدیر حوزه علمیه خواهران در ادامه مطرح کرد: مدیریت استان را پذیرای انتقادات و پیشنهاد های همه عزیزان میدانم، که خیلی وقت ها شناخت ظرفیت ها و مشکلات و رفع آنها با همفکری با طلاب معزز و اساتید مکرم امکان پذیر است از این رو استقبال مدیران نسبت به طرح ها و نظرات طلاب عزیز و اساتید را لازم دانستند.

وی در پایان اظهارداشت : قدردانی خالصانه خودم را نسبت به زحمات زیاد و تلاش فراوانی  که مدیران مخلص و معاونت های محترم، اساتید بزگوار که از نزدیک در جریان مجاهدت این عزیزان قرار گرفتم تقدیم می کنم،انسان باید این حجم تلاش را ببیند و سپاسگزار باشد. حسن عاقبت و سعادت را برای این بزرگواران از خداوند متعال مسئلت دارم.