روابط عمومی:

بازدید مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها شهرستان جم

شناسه خبر : 85323

1398/09/20

تعداد بازدید : 53

بازدید مدیر حوزه علمیه خواهران استان از مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها شهرستان جم
مدیر حوزه علمیه خواهران استان حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی از مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها شهرستان جم بازدید و با امام جمعه کنگان دیدار کردند.به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان  بوشهر از مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه شهرستان جم بازدید کردند و در اولین بازدید استانی خود با طلاب و کادر مدرسه علمیه به ایراد سخنرانی و گفتگو پرداختند.

 حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی در خصوص جایگاه مدارس علمیه خواهران در جامعه با اشاره به نقشی که حضرات معصومین علیهم السلام در برخی مواقع به عهده زنان گذاشته اند اظهار داشت: مدرسه باید در امور فرهنگی، تربیتی، سیاسی و اجتماعی  برای شهرستان مرجعیت داشته باشد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان با توجه به اهمیت احکام و حدود الهی در جامعه خاطر نشان کرد: طلبه باید بر احکام فقهی کاملا مسلط بشود تا پاسخگوی مسائل مورد ابتلای جامعه باشد.

وی افزود: برای تحقق این هدف، ارتباط با سایت و فضای رسانه ای و انس با رساله مراجع تقلید امری ضروری است.

 اسماعیلی در ارتباط با هنر تبلیغ و منبر اظهار داشت: استفاده از اساتید فن خطابه و دانش منبر ضروری است، اما تجارب مختلفی که هر طلبه در طول مدت تبلیغ خود به آن دست می یابد سرمایه ارزشمندی است که باید قدر آن را دانست از این رو برگزاری جلسات تمرین منبر و کلاسداری در بین طلاب سهم بسزایی در پیشرفت فن تبلیغ و سخنوری خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به تنوع راه های تبلیغ که در فضای کنونی جامعه فراهم شده است در خصوص جایگاه منبر و تبلیغ سنتی، مسلما اثری که درمنبر هست درفضای مجازی نیست.

 مدیر حوزه های علمیه خواهران استان در خصوص خواهران طلبه گفت: باید یک خانم طلبه مرجع مسائل مختلف زنان جامعه باشد، درخانه، در اخلاق، در جامعه و در مشاوره، در پژوهش، دراحکام و در تربیت فرزند...

 وی مطرح کرد: برای رسیدن به این هدف، در کنار تلاش ،برنامه ریزی و پشتکار ، تقوا و توجه به وظیفه اصلی زنان در محضر پروردگار، همیشه از خداوند و حضرات معصومین کمک بخواهیم و خود را در پناه آنها قرار دهیم. علم، نوری است که خداوند تبارک و تعالی در قلب هرکسی بخواهد، قرار خواهد داد اگر ایمانمان را تقویت کنیم برکات آن را در تحصیل خود هم مشاهده خواهیم کرد.

گفتنی است، در پایان جلسه حجت‌الاسلام و المسلمين اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان به پیشنهادات و نظرات و انتقادات طلاب پاسخ دادند.

 

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان در اولین بازدید استانی خود، بعد از مدرسه علمیه خواهران حضرت معصومه (س) شهرستان جم با امام جمعه محترم کنگان دیدار و در خصوص مسائل مدارس علمیه خواهران به گفتگو پرداختند.