نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

200 مرکز معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

شناسه خبر : 84921

1398/09/16

تعداد بازدید : 38

200 مرکز معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: برای گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه و به‌ویژه در بین جوانان 200 مرکز معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار کوثر نیوز از بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در آیین معرفی مدیر جدید حوزه علمیه خواهران  استان بوشهر گفت: حوزه علمیه خواهران دارای جایگاه مهم فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در حوزه ملی و فرا ملی است که تاثیر خوبی در تحولات رو به کمال و جلوگیری از سقوط در عرصه ابتذال دارد.

وی راه‌اندازی ۲۰۰ مرکز معارفی در استان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌ها را گامی مهم در توسعه فعالیت‌های حوزه‌های علمیه برای گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه و به‌ویژه در بین جوانان ذکر کرد.

معاون امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور نیز با اشاره به نقش مهم حوزه‌های علمیه خواهران در گسترش و ارتقاء تمدن اسلامی گفت: حوزه‌های علمیه خواهران، جامعه خواهران را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر آموزه‌های دینی قرار می‌دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد واحدی افزود: خداباوری و خدامحوری، معنویت، اخلاق اسلامی، علم و عدالت خواهی از شاخص‌ها و توانمندی‌هایی که می‌توانند در توسعه و گسترش تمدن اسلامی نقش محوری ایفا کنند.

وی همچنین تلاش، صبر و راهبری را از گام‌های مهم برای توسعه تمدن اسلامی عنوان و اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب به نقش تاثیرگذار حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ اسلامی اشاره کرده و تحولات این حوزه را مرتب رصد می‌کنند.