روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

نخستین دوره جریان شناسی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.

شناسه خبر : 79816

1398/05/04

تعداد بازدید : 57

نخستین دوره جریان شناسی تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد.
نخستین دوره سلسله مباحث حوزه انقلابی با موضوع «جریان شناسی گفتمان گام دوم انقلاب»، ویژه اساتید، نخبگان و مبلغان مدارس علمیه خواهران استان درمدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در سه روز برگزارگردید.

به گزارش خبرنگار کوثر نیوز از بوشهر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان در این دوره سه روزه،  بررسی و تبیین بیانیه «گام دوم انقلاب» در مورد اهمیت این بیانیه با تأکید به بیانیه مقام معظم رهبری گفت: کمیته‌هایی برای اجرایی شدن این بیانیه باید در حوزه های علمیه تشکیل شود تا قشر حوزوی بالاخص حوزه علمیه خواهران  نیز به نحوی در این جهاد بزرگ برای ساختن کشور سهیم باشند.

فاطمه یوسفی در این دوره  نیز با اشاره به محور اصلی بخش بیانیه مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری، انقلاب را مهم‌ترین حادثه عصر حاضر می‌دانند که تحول را در فضایی که از دین و معنویت خالی بود، ایجاد کرد.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهراظهار داشت: انقلاب اسلامی با شعار آزادی، اخلاق معنویت، عزت و استقلال آغاز شده است و در حال حاضر نیز وظیفه ما این است که از آزادی و استقلال این انقلاب دفاع کنیم.

 وی افزود: این بیانیه در حال ارائه یک گفتمان جدید از انقلاب اسلامی است. این متن کاملاً یک گفتمان را تبیین می‌کند و اگر انتظار داشته باشیم با یک متن سند چشم‌اندازگونه، راهبرد و راهکار، برنامه چهل‌ساله‌ی پیشرفت و مانند این مواجه باشیم حتماً اشتباه است.

 یوسفی  در ادامه تاکید برخواندن متن بیانیه  گام دوم انقلاب کرد و گفت: این بیانیه  موازی با تصویرسازی از سرگذشت و سرنوشت انقلاب در چهل سال اول و دوم، در صدد صورت ‌بندی مفهومی و مرزبندی معنایی ایده انقلاب است. به نظر می‌رسد از اهداف بیانیه این است که گوشزد کند اگر از مفاهیم کلیدی و ایده‌های پایه‌ای انقلاب صیانت نشود، انقلاب می‌تواند به غیرانقلاب یا ضدانقلاب تبدیل شود. اگر ایده انقلاب از بین برود، انقلاب هم از بین می‌رود یا ایده دیگری به جای ایده انقلاب می‌نشیند و وضعیتی را می‌سازد که ظاهری انقلابی و باطنی غیرانقلابی دارد.

·         لازم به ذکر است حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده معزز ولی وقیه در استان و امام جمعه بوشهر در روز دوم تشکیل این دوره از کارگاه گفتمان انقلاب اسلامی (جریان شناسی تبیین گام دوم انقلاب) بازدید و ضمن تشکر از مدیریت حوزه علمیه خواهرن استان در برگزاری این دوره از همت و تلاش بانوان بالاخص خواهران حوزوی در سراسر استان که پیشتاز در امورات فرهنگی هستند ابراز خرسندی کرد.

 گفتنی است در پایان به تمامی شرکت کنندگان گواهی پایان دوره آموزشی (جریان شناسی تبیین گام دوم انقلاب) اعطا شد.