روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله در مرکز معارف عالیشهر برگزار شد

شناسه خبر : 79110

1398/04/16

تعداد بازدید : 42

جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله در مرکز معارف عالیشهر برگزار شد
جشن سالروز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها به همت مرکز معارف شهر عالیشهر در مسجد النبی (ص) این شهر شهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان، جشن سالروز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها به همت مرکز معارف شهر عالیشهر در مسجد النبی (ص) این شهر شهر برگزار گردید.

فاطمه یوسفی سخنران این مراسم از اهمیت مرکز معارف در سراسر استان بیان داشت: مرکز معارف در تمامی شهرستانها به جهت تحکیم بنیان خانواده و ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است. و مرکز معارف عالیشهر بدون اغراق از بهترین مراکزحوزه علمیه خواهران  در استان است .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان در خصوص سبک زندگانی و شاخصه های اخلاقی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اظهار داشتند: ایشان عفیفه بودند و به مقام عصمت یعنی دوری کامل از گناه رسیدند. حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله عليها از جهت شخصيت فردي و کمالات روحي در بين فرزندان موسي بن جعفر سلام‌الله عليها بعد از برادرش، علي بن موسی‌الرضا عليه السّلام در والاترين رتبه جاي دارد. مقامعصمتکه عالی‌ترین مقام معنوی و پاکی است، درجاتی دارد، و در وهله اوّل بر دو گونه است: ۱. معصوم از خطاء ۲. معصوم ازگناه. حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها مانندحضرت زینبعلیها السّلام در یکی از درجات عصمتند، گر چه در درجات چهارده معصوم علیهم السّلام نباشد. روایت شده حضرت رضا علیه السّلام فرمودند (من زار المعصومه بقم کمن زارنی)کسی که معصومه را درقم  زیارت بکند مانند آن است که مرا زیارت کرده است.

یوسفی درباره فضایل اخلاقی پدر و مادرافزود:تأثير شخصيت پدر و مادر در روح و جسم فرزندان را نمی‌توان انکار کرد. اين تأثيرپذيري در وجود فاطمه معصومه ـ سلام‌الله عليها ـ از برجستگي خاصي برخوردار است. او از هر دو طرف (پدر و مادر) فضايلي را به ارث برد که تنها برادرش علي بن موسی‌الرضا ـ عليه السّلام ـ آن‌ها را به‌صورت کامل در خود جمع کرده بود و به نظر می‌رسد بتوان سر برتری شخصيت والاي فاطمه معصومه ـ سلام‌الله عليها ـ بر ديگر فرزندان حضرت موسي بن جعفر ـ عليه السّلام ـ را در همين نکته يافت که فاطمه معصومه ـ سلام‌الله عليها ـ مانند برادرش از هر دو طرف پاکیزه‌ترین خصال و ویژگی‌ها را به ارث برد باوجود بانوان ديگري در خاندان امام کاظم ـ عليه السّلام ـ گويي "نجمه" ستاره پرنور بانوان امام کاظم است که به‌سان پرفروغ‌ترین ستاره‌ها می‌درخشد و به‌راستی‌که تمام فروغش را به دو پاکیزه‌گوهرش، علي بن موسی‌الرضا ـ عليه السّلام ـ و فاطمه معصومه ـ سلام‌الله عليها ـ منتقل کرد.

گفتنی است در اخراین مراسم از اساتید مرکز معارف شهر عالیشهربا حضور امام جمعه این شهر تقدیر شد