مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

امید راز حیات و موفقیت در جامعه است/ تمام زیبایی های عالم در حضرت زینب(س) وجود دارد

شناسه خبر : 71519

1397/10/22

تعداد بازدید : 107

امید راز حیات و موفقیت در جامعه است/ تمام زیبایی های عالم در حضرت زینب(س) وجود دارد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: امید راز حیات و موفقیت در جامعه است و تمام زیبایی های عالم در حضرت زینب(س) وجود دارد.

فاطمه یوسفی ظهر امروز در جمع پرستان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: یکی از افتخارات و کرامت هایی که به حامعه پرستاران شده این است که به مناسبت میلاد با برکت بزرگ بانوی کربلا حضرت زینب(س) به عنوان پرستار مورد توجه ولطف ویژه قرار می گیرند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: در بزرگی شان و جایگاه حضرت زینب(س) همین بس که امام معصوم امام سجاد(ع)فرمودند، «یا عمه انت بحمدلله عالمه غیر معلمه و فهمه غیر مفهمه» چنان ظرفیتی دارند که قابلیت دریافت علم لدنی پیدا کرده اند.
وی یکی دیگر از فضائل حضرت زینب(س) را صبر دانست و اظهار داشت: راز موفقیت انسانهای بزرگ خستگی ناپذیر بودن آنها و اینکه در فراز و فرودهای زندگی قدرت و توان  مدیریت احساسات دارند، لذا همیشه پیروزند و این معنای صبر است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: صبر یعنی تلاش پی درپی همراه با بردباری و استقامت است و برای همین ثمره صبر همیشه شیرین است.
یوسفی ادامه داد: یکی دیگر از زیبایی های وجودی بی بی زینب کبری این است که قدرت روحیه بخشی برای دیگران دارند. نقش آشکار حضرت زینب(س) بعد از شهادت مادر و ایجاد سخترین شرایط روحی، فرهنگی، سیاسی ، اجتماعی برای امام علی(ع) و بعداز شهادت امام حسن(ع) وجود ایشان برای امام حسین(ع) و برادران و برادر زادگان پناهگاه محکمی است.
وی خاطرنشان کرد: غروب روز یازدهم محرم زمانی که اسرا ی کربلا را از قتلگاه عبور می دادند تا دیدند امام سجاد نزدیک است قالب تهی کنند، چنان به زیبایی وارد عمل شدند و فرمودند، عزیز برادرم امروز را نبین روزی خواهد آمد که این مکان به یک زیارتگاه بزرگ تبدیل خواهد شد و محبین ما از سراسر عالم به زیارت این بدنهای پاک خواهند آمد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: امید راز حیات و موفقیت در جامعه است و امروز می تواند تکنیک و مهارت فوق العاده قویی برای جامعه پزشکی و پرستاران در درمان بیماران ومراجعین باشد.
یوسفی تأکید کرد: تمام زیبایی های عالم را می توان در وجود این بانو نظاره کرد و برای زیبا زندگی کردن ایشان را الگو قرار داد و انشالله که همه ما پناهگاه و مایه آرامش دل عزیزان واطرافیانمان در مسیر زندگی خوب و زیبا باشیم.