معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

سلسله نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغات حوزه علمیه خواهران برگزار می شود

شناسه خبر : 71502

1397/10/22

تعداد بازدید : 106

سلسله نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغات حوزه علمیه خواهران برگزار می شود
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: بر همین اساس سلسله نشست های اخلاقی با موضوع اخلاق محوری در بین اساتید و مبلغات و مشاورین حوزه علمیه خواهران استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، رقیه کرمی با اشاره به برگزاری  نشست های اخلاقی ویژه اساتید و مبلغات حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: از شیوه هایی که برای تاثیر گذاری در رفتار دیگران خصوصا طلاب بسیار کارساز  است اصلاح رفتار و کردار خود استاد و مبلغ است.
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: قطعا مهمترین تاثیرگذاری در حوزه های علمیه خواهران  اساتید و مدیران حوزه ها هستند که باید به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.
وی اظهار داشت: اساتید وظیفه تربیت اخلاقی طلاب را بر عهده دارند و یک استاد باید پیشرفت های معنوی طلبه اش برای او مهم باشد و این هم زمانی  به منصه ظهور می رسد که خود استاد و مدیر مدرسه هم از جهت معنوی و اخلاقی و رفتاری در میان طلاب سرآمد باشد.
کرمی بیان داشت: همانطور که علمای بزرگ ما نیز در بیاناتشان توجه به بعد اخلاقی در کنار علم رو ضروری می دانستند، پیامبر اسلام(ص) هم از همان آغاز رسالت فرمودند که من برای مکارم اخلاق مبعوث شدم به همین ترتیب هم انتظاری که جامعه از طلاب علوم دینی دارند، بیشتر معطوف به شخصیت اخلاقی او است تا شخصیت علمی.
معاون فرهنگی، تربیتی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر خاطرنشان کرد:  در بین اساتید نیز همین گونه است، طلاب اساتیدی را که به اخلاق حسنه معروف هست را  بیشتر دوست دارند و مورد پذیرش هستند تا استادی که جنبه علمی اش قوی تر باشد.
کرمی اظهار داشت: بر همین اساس سلسله نشست های اخلاقی با موضوع اخلاق محوری در بین اساتید و مبلغات و مشاورین حوزه علمیه خواهران استان برگزار می شود.
وی افزود: اولین نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صفایی بوشهری در پنجشنبه 20 دی ماه در مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر برگزار شد.