مدیر حوزه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان:

خودخواهی و خودبرتر بینی دلیل فتنه 88 بود

شناسه خبر : 70462

1397/10/04

تعداد بازدید : 90

 خودخواهی و خودبرتر بینی دلیل فتنه 88 بود
مدیر حوزه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان گفت: امام علی (ع) میفرمایند بعد نفسانی یعنی خودخواهی و خودبرتر بینی و دوم تغییر اصول دو عامل شروع فتنه است.

بگم کیان قائد مدیر حوزه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان گفت: امام علی (ع) میفرمایند بعد نفسانی یعنی خودخواهی و خودبرتر بینی و دوم تغییر اصول دو عامل شروع فتنه است.
گفت: در انتخابات سال ۸۸ جریانی که موسوی را به عنوان نامزد ریاست جمهوری وارد صحنه کرد چند تا تفکر غلط را به جامعه تزریق کرد.

قائد اظهار کرد: اول اینکه نیرویی در نظام هست که میتواند و می‌خواهد آرا را جابه‌جا کند و فردی دیگر را بنا به مصلحت به ریاست جمهوری برساند و از پیروزی دیگری ممانعت کند و دوم اینکه برای حفظ و نگهداری از آرا مردم باید کمیته‌ی صیانت از آرا به وجود آید تا از جابه‌جایی آرا جلوگیری شود. سوم اینکه نظرسنجی ها و نظر سازی ها نشان می‌دهد که میرحسین از بقیه رقبا جلوتر است پس پیروزی او حتمی است.

وی ادامه داد: بر اساس این ۳ تفکر فتنه سال ۸۸ شکل گرفت و دلیل اصلی آنها تغییر اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران بود و چون عمدتا کسانی هدایت این افراد را بر عهده داشتند که یا در نظام اسلامی جایگاهی نداشتند یا جایگاه خود را بر اساس مخالفت ها و چهرهایی که درگذشته از خود نشان داده بودند از دست داده بودند و هدف اصلی آنها یک نبرد نرم علیه ملت ایران بود که طی ۸ ماه اغتشاشاتی بوجود آوردند که نظام را تا لبه ی پرتگاه سقوط کشاندند.

مدیر حوزه علمیه حضرت رقیه (س) برازجان گفت: دلایل عدم موفقیت آنها روشنگری های مقام معظم ولایت و روشنفکری ایشان بود و همچنین هوشمندی و هوشیاری و حضور به موقع و به لحظه‌ای مردم فهیم و همیشه درصحنه ایران اسلامی بود که توانستند فتنه هم را خنثی و هر روز بر استحکامت نظام جمهوری اسلامی ایران بیفزایند

وی بیان کرد: ملت آگاه و مقتدر ایران اسلامی در ۹ دی سال ۸۸ باری دیگر با بیعت با آرمان های امام راحل ره و مقام معظم رهبری مدظله حماسه‌ای جاودان و به یاد ماندنی خلق کردند و بصیرت و هوشیاری خویش را به نمایش گذاشتند.

کیان قائد تصریح کرد: بدون شک اگر درایت و بصیرت رهبر معظم انقلاب و همراهی و هوشیاری مردم نبود چه بسا که این فتنه به این زودی‌ها به خاکستر تبدیل نمیشد و تبعات دیگری را برای ایران اسلامی به دنبال داشت و دی سال ۸۸ واکنش سریع و به موقع مردم فهیم و با بصیرت ایران اسلامی به حرکت ننگین زخم خوردگان از نظام اسلامی بود و اعلام حمایت از ولایت و شخص مقام معظم رهبری بود.

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ باعث شد که کینه توزی و دشمنی امریکا و غربی ها با ملت شریف ایران اسلامی بیشتر شود و همچون حیوان زخم خورده درصدد تلافی برآیند و با بیشتر کردن تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر ملت همیشه سربلند ایران درصدد التیام زخم خود برآمدند و بی شک فتنه گران از تلاش خود برای رسیدن به اهداف شوم دست برنمیدارند.

وی افزود: پس ما باید به تأکید مقام معظم رهبری بصیرت و شناخت فتنه‌ها و مقابله با جنگ نرم را به نحو احسن و همانگونه که مورد نظر ایشان است فراگیریم و حواسمان را جمع کنیم چون آنها برای سال ۹۸ نقشه کشیده اند. پس با بصیرت و بینش و با توکل بر خداوند متعال و گوش به فرمان مقام عظمای ولایت کما فی السابق نقشه های شوم آنها را نقش بر آب می‌نماییم.انتهای پیام