چهارمین کنگره علمی، پژوهشی علامه بلادی در بوشهر برگزار شد

شناسه خبر : 68930

1397/09/14

تعداد بازدید : 105

چهارمین کنگره علمی، پژوهشی علامه بلادی در بوشهر برگزار شد
در سالروز شهادت حجت‌الاسلام شیخ ابوتراب عاشوری چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری با حضور طلاب، روحانیون، پژوهشگران، علما، فضلا، دانشجویان و مسئولان اجرایی در بوشهر برگزار شد.

چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه سید عبدالله بلادی بوشهری همزمان با سالروز شهادت حجت‌الاسلام شیخ ابوتراب عاشوری و روز روحانیت در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

دبیر چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری در این مراسم با اشاره به ارسال 1100 مقاله و آثار پژوهشی اظهار داشت: پس از داوری از این شمار 26 اثر به عنوان برگزیده چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه سید عبدالله بلادی بوشهری معرفی شد.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی با بیان اینکه از سال 90 به منظور معرفی روحانیت استان بوشهر  مفاخر روحانیت استان معرفی می‌شوند گفت: هدف از نام گذاری روزی به عنوان روحانیت بوشهر و برگزاری همایش‌های مختلف  معرفی چهره‌های شاخص روحانی و مفاخر علمی است.

 امام جمعه بوشهر هم اسلام خواهی را از ویژگی‌های جامعه روحانیت در این استان دانست و تاکید کرد:  روحانیون استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی اسلام خواهی را به عنوان راه مستقیم نجات و کمال انسان مطرح می‌کنند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌ بوشهری افزود: ویژگی اسلام خواهی روحانیون و علمای استان بوشهر در ادوار گوناگون تاریخی نه تنها در تدوین کتاب، منبر و خطابه مطرح است بلکه با هدایت‌های میدانی مدیریت اجتماعی و مبارزه با استعمار این ویژگی به‌خوبی دیده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه علمای استان بوشهر با پرچم اسلام خواهی در  مبارزه با استعمار آمدند گفت: روحانیون استان بوشهر در مقابله با استعمارگران ایستادند و چنان حماسه‌ای آفریدند که از استعمار در این استان جز گورستانی دیده نمی‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور نیز با تاکید بر توجه به سیره نبوی تصریح کرد: امروز در زمینه تبعیت و تاسی از سیره نبوی فاصله داریم و برای بازگشت به این سیره باید تدابیری اندیشیده شود.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری با بیان اینکه سیره نبی مکرم اسلام(ص) و اهل بیت(ع) همواره بر پایه مهر، محبت و عطوفت با امت است بیان کرد: بنیان سیره نبوی درحرکت تربیتی تبلور یافته و نقطه مهم آن توجه به کودکان و نوجوانان است.

در چهارمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری از آثار برتر پژوهشگران تجلیل شد.