تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد+ تصاویر

شناسه خبر : 68066

1397/09/01

تعداد بازدید : 150

تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد+ تصاویر
آئین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، آئین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر پیش از ظهر امروز با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و حجت الاسلام واحدی معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور و دیگر مسئولین استانی در سالن همایش های بانک صادارت استان بوشهر برگزار شد.
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور در این مراسم گفت: هم اکنون 65 هزار طلبه خواهر در 500 مدرسه علمیه کشور در حال تحصیل هستند.
حجت الاسلام سید محمد واحدی افزود: شمار فارغ التحصیلان خواهر حوزه های علمیه کشور 45 هزار نفر است که برای استفاده از ظرفیت آنها در مدیریت فرهنگی و معنوی استان ها و اثرگذاری حداکثری ویژه برنامه هایی در دستور کار قرار گرفته است.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت موجود در بین دانش آموختگان، این نیروها می توانند در بخش های مختلف فرهنگی کارایی بسیار مطلوبی داشته باشند.
واحدی ادامه داد: در حوزه علمیه سیاست های مختلفی برای ارتقا مدارس علمیه خواهران کشور پیش بینی شده که یکی از آنها اجرای طرح مدرسه محوری با هدف دستیابی به مشارکت حداکثری است.
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور افزود: در قالب این طرح مدیران استانی، معاونان و طلبه ها می توانند با همفکری خود برای ارتقا مدارس علمیه کشور تصمیم سازی کنند.
واحدی ادامه داد: موضوع دیگری که در ارتباط با حوزه علمیه خواهران مورد توجه قرار گرفته ارتقا کیفی در بخش آموزش، پژوهش و تهذیب است.
وی یادآور شد: در ارتباط با حوزه سخت افزاری نیز در چند سال اخیر رشد خوبی در مدرسه های علمیه خواهران کشور حاصل شده است.
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: تاکنون با احتساب استان بوشهر سه زن در مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور منصوب شده است.
وی یادآور شد: در استان بوشهر 1500 طلبه خواهر در11 مدرسه تحصیل می کنند.
واحدی با اشاره به ظرفیت مجمع خیران حوزه های علمیه خواهران استان بوشهر گفت: این مجمع 400 عضو دارد که با فعالیت های خود ظرفیت مشارکتی خوبی برای کمک به مدرسه های علمیه خواهران استان بوشهر ایجاد کرده است.
در این آیین با تجلیل از فعالیت های حجت الاسلام یوسف جمالی، فاطمه یوسفی به عنوان سرپرست حوزه علمیه خواهران استان بوشهر منصوب شد.
یوسفی سابقه تدریس در حوزه علمیه خواهران و مدیر مدرسه علمیه معصومیه از مدارس علمیه سطح 3 حوزه در بوشهر را در کارنامه دارد.
حجت الاسلام یوسف جمالی از سال 1391 به مدت شش سال عهده‌دار مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوده که چندی پیش به عنوان مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر منصوب شد.

 

گزارش تصویری تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر