مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان بوشهر:

مسلمانان باید از امیرالمومنین درس صبر را بیاموزند

شناسه خبر : 61110

1397/03/19

تعداد بازدید : 142

مسلمانان باید از امیرالمومنین درس صبر را بیاموزند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: مسلمانان باید از امیرالمونین(ع) درس صبر را بیاموزند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام یوسف جمالی سه‌شنبه‌شب در مراسم عزاداری شهادت امیرالمونین(ع) اظهار کرد: امام علی (ع) شخصیت بی‌نظیری در تاریخ جهان بودند که باید ابعاد و ویژگی‌های شخصیتی ایشان به خوبی تبیین شود.

وی صبر را یکی از ویژگی‌های شخصیتی حضرت علی(ع) عنوان کرد و ادامه داد: یکی از فضایلی که در قرآن کریم مکرر بر آن سفارش شده است صبر است تا جایی که صبر را رأس الایمان دانسته‌اند.

حجت‌الاسلام جمالی به تشریح انواع صبر پرداخت و اضافه کرد: صبر در برابر دیگران و صبر در اطاعت الهی از نمونه‌های صبر است که در اسلام بر صبر تاکید ویژه‌ای صورت گرفته است.

وی صبر امام علی (ع) را باعث حفظ دین اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: زمانی امام علی (ع) با شمشیر کشیده در کنار پیامبر اکرم (ص) قرار می گرفتند، از ایشان دفاع کرده و جان خود را سپر جان ایشان می کردند اما یک زمانی هم حفظ اسلام در گرو صبر امیرالمؤمنین علی (ع) بود که حضرت در این زمان نیز به خوبی در برابر مسائل پیش آمده صبر کردند.

جمالی ادامه داد: امروز نیز گاهی حفظ دین در گرو صبر اشخاص انقلابی است که این مسئله در واقع درسی است که ما از امیرالمؤمنین علی (ع) آموخته ایم و اگر امروز مشاهده می کنید که کسانی در لندن نشسته‌ و حقوق خود را به دلار می‌گیرند و تبلیغ تفرقه می کنند و خود را از حضرت علی (ع) و مقام معظم رهبری ولایی تر می دانند بدانید که این مسائل همگی به ضرر اسلام است.

وی تأکید کرد: گاهی حفظ انسجام و پرهیز از تفرقه است که می تواند دین را حفظ کند و امیدواریم که ان شاء الله خداوند در شب های قدر به همه ما توفیق دهد که بتوانیم رهرو صادقی برای اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام باشیم.