مدیر حوزه های علمیه خواهران:

خواهران طلبه عرصه‌های نو و جدید را به روی بانوان باز کنند

شناسه خبر : 59111

1397/02/10

تعداد بازدید : 142

خواهران طلبه عرصه‌های نو و جدید را به روی بانوان باز کنند
مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: ما خادم طلاب خواهر و بانوان هستیم و افتخار هم می کنیم، خواهرانی که قرار است جا پای حضرت زهرا(س) قرار دهند، خواهران طلبه اقتصاد مقاومتی را تجلی دهند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، چهارمین دوره دانش آموختگان حوزه علمیه الزهرا(س) عسلویه با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد.

حجت الاسلام عبداکریم بهجت پور در این مراسم گفت:امروز از شما انتظار است هر کدام سرباز و خادمی برای اهل بیت(ع) باشید و با هوشمندی بسیار اختلافی بین فرق اسلامی ایجاد نشود و اختلاف گسترش پیدا نکند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران افزود: هر چه قدرت شما پیروان اهل بیت(ع) بیشتر شود باید توان خودتان را برای گفتگو، مدارا، نرم خویی و تکریم مخالف بیشتر شود و این تفاوت شما با دیگران است.

وی اظهار داشت: ما در حوزه علمیه فارغ التحصیل نداریم، هر جا که بخشی از تحصیل در حوزه را تمام شود ما از آن تعبیر دانش آموخته  می کنیم، دین عظمتش آنقدر زیاد است که ما هرچه تلاش کنیم که نقش های بر عهده روحانیت رو به دوش بگیریم باز هم باید در تحصیل دین بیشتر قدم  برداریم.

حجت الاسلام بهجت پور با اشاره به اینکه ما حوزه مدرکی نداریم خاطرنشان کرد: ما  به دنبال حوزه اثربخش هستیم، حوزه اثر بخش به مدرکش نمی نازد، کوتاه ترین و  کوچک ترین نقش های شما نقش های معلمی و بازگویی مطالب است که یاد گرفته اید.

مدیر حوزه های علمیه خواهران خطاب به طلاب خواهر بیان داشت: آن چیزی که شما را به سمت حوزه آورد و از مسیرهای مثل دانشگاه فاصله داده، این بود که شما در حوزه به دنبال گمگشته معنوی خود آمدید، علم عجین با معنویت است و زنان ما باید چنان در معنویت و پاکی و قدس پیجیده شوند که شور و نور معنوی جذابترین بعد آنها باشد و در مرحله بعد  دنبال خانم دکتر و مهندس باشیم.

وی تأکید کرد:ما هیچ وقت حوزه علمیه را رقیب دانشگاه و آموزش پروش قرار نمی دهیم و حیف است که اینطوری مقایسه کنیم، حیف است سرباز امام زمان را خرج مسائلی کنیم که نباید کرد، قدر جایگاه و خودتان را بدانید.

حجت الاسلام بهجت پور افزود: ما خادم طلاب خواهر و بانوان هستیم و افتخار هم می کنیم، خواهرانی که قرار است جا پای حضرت زهرا(س) قرار دهند، خواهران طلبه اقتصاد مقاومتی را تجلی دهند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار داشت: کار ویژه فعالیت خواهران طلبه این است که عرصه های نو و جدید را به روی خانم های جامعه باز کنند، زمینه تکریم زنان را در این محیط و جامعه گسترش دهند، توسعه و تکریمی برآمده از اسلام ناب باشد.

براساس این گزارش، در این مراسم  که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش عسلویه برگزار شد از 12 استاد و 10 دانش آموخته حوزه علمیه الزهرا(س) عسلویه تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری چهارمین دوره دانش آموختگان حوزه علمیه الزهرا س عسلویه