کد مطلب: 54157 تعداد بازدید: ۷۶۷

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر عنوان کرد

دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی، پله ای برای رشد و کمال معنوی انسان ها در جامعه اسلامی

دوشنبه ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰:۴۰
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی در راستای پیش گیری و مهار انسان ها از افتادن به غرقاب انحراف و کجی ها و رشد و ترقی و رسانیدن به کمال معنوی انسانی برنامه ریزی شده و پله ای برای رشد و کمال معنوی انسان ها در جامعه اسلامی محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر رقیه کرمی معاون فرهنگی این مرکز، با اشاره به دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی گفت: جهت گیری اصلی اهداف در تربیت اسلامی و آموزه های دینی در جامعه بر نیازها و تمایلات انسان متمرکز است؛ برای اینکه تعلیم و تربیت اسلامی در جامعه نهادینه شود، سازوکارهایی لازم است که از مهمترین آنها وجود برنامه درسی معنوی در بین اقشار مختلف مردم است.

وی افزود: تعالیم دینی در برگیرنده همه ابعاد وجود انسان و تنظیم کننده روابط فردی و اجتماعی او در تمام زمینه ها است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: آموزه های راستین دینی برای ساختن انسان والا و با کرامت برنامه ویژه و مخصوصی دارد و به دلیل ضرورت پیش گیری و مهار انسان ها از افتادن به غرقاب انحراف و کجی ها و رشد و ترقی و رسانیدن به کمال معنوی انسانی همیشه مورد نظر بوده است.

کرمی در ادامه تاکید کرد: دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی نیز در راستای همین اهداف برنامه ریزی شده است و پله ای برای رشد و کمال معنوی انسان ها در جامعه اسلامی محسوب می شود.

وی بیان کرد: مراکز معارف اسلامی در هر شهرستان استان بوشهر، وابسته به مدرسه علمیه خواهران همان شهرستان است که دوره های آن در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و تکمیلی برگزار می گردد.

 معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: در دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی درس های آموزش قرآن، عقاید، احکام، نهج االبلاغه، سواد رسانه ای و مباحث بصیرتی آموزش داده می شود.