آیت الله صفایی بوشهری:

۲۰۰ مرکز معارف اسلامی حوزه علمیه خواهران در استان بوشهر ایجاد خواهد شد

شناسه خبر : 52913

1396/09/26

تعداد بازدید : 182

۲۰۰ مرکز معارف اسلامی حوزه علمیه خواهران در استان بوشهر ایجاد خواهد شد
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در حاضر ۹۰ مرکز معارفی در استان بوشهر وجود دارد، گفت: در سند چشم انداز حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در افق ۱۴۰۴، تعداد مراکز معارفی به ۲۰۰ مرکز در سطح استان خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، مرکز معارف اسلامی حوزه علمیه خواهران در عالیشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افتتاح شد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در این مراسم، نقش بانوان در سبک زندگی اسلامی ایرانی را بسیار بالا دانسته و گفت: خانه مانند دایره ای است که مرکز آن یک بانو به نام مادر یا همسر قرار دارد.

وی بیان داشت: بخش عظیمی از جامعه زنان هستند و بخش دیگر نیز که مردان هستند متأثر از قشر زنان هستند به همین خاطر جهان استکبار به این نتیجه رسیده اند که تهاجمی گسترده و ریشه ای در جهت انحراف، تحریف، تحقیر و تخفیف شخصیت زنان انجام دهند.

امام جمعه بوشهر افزود: در جهان استکبار و غرب به زنان به عنوان یک کالا و شیء در جهت مدیریت استکباری افکار اجتماعی و به دست گیری قدرت و چپاول ثروت نگریسته می شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نقش زن در اسلام را بسیار مهم عنوان نموده و اظهار داشت: زن واسطه فیض آفرینش انسان است و نگاه اسلام به مقوله زن یک نگاه کریمانه است.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: اسلام بر روی دفاع فرهنگی در جامعه و حفظ حریم و کرامت زنان توجه فوق العاده ای دارد.

وی افزود: فهم معارف اسلامی، ارتقاء سطح فرهنگ اسلامی بانوان و دفاع مقدس از حریم بانوان در شرایط کنونی یک ضرورت است که حوزه های علمیه بانوان متصدی اولیه این کار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر با توجه به این معنا در سند چشم انداز حوزه علمیه خواهران، 12 حوزه علمیه خواهران یعنی در هر شهرستان یک حوزه ساخته خواهد شد.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: به دنبال این هستیم که هر مدرسه با توجه به استعداد و ظرفیت منطقه خود، مراکز معارفی و دوره های اقماری نیز ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در حاضر ۹۰ مرکز معارفی در استان بوشهر وجود دارد، افزود: در سند چشم انداز حوزه علمیه خواهران  استان بوشهر در افق ۱۴۰۴، تعداد مراکز معارفی به ۲۰۰ مرکز در سطح استان خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: ایجاد مراکز معارفی باعث می شود که زنان و دختران ما به معارف اسلامی آشنا شوند و خودشان یک مبلغ دین در خانواده خود باشند.

آیت الله صفایی بوشهری اظهار داشت: با وجود تهاجم گسترده فرهنگی جهان استکبار، بسیاری از خانواده ها نگران تربیت فرزندان خود هستند اما اگر خانواده بنیان مستحکمی داشته باشد این تهاجم فرهنگی اثر نخواهد کرد.