آیت الله نمازی:

انقلابی گری در حوزه علمیه باید به سلاح علم، تقوا و جهاد مسلح باشد

شناسه خبر : 52349

1396/09/13

تعداد بازدید : 134

انقلابی گری در حوزه علمیه باید به سلاح علم، تقوا و جهاد مسلح باشد
آیت الله نمازی اظهار کرد: انقلابی گری حوزه علمیه باید به سلاح علم مسلح و دارای تقوا و جهاد باشد که از ابتدای تاریخ در روحانیت شیعه وجود داشته و در خط مقدم بوده است.

آيت الله عبدالنبي نمازي، نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان امروز در سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) كه در محل مصلاي جمعه شهر بوشهر برگزار شد؛ مهاجر، مجاهد و مومن بودن خصوصیات روحانیت شیعی و اسلامی دانست و اظهار داشت: اخلاص، سرمایه روحانیت انقلابی و مجاهد فی سبیل الله است.

امام جمعه كاشان با اشاره به اينكه زهد، طهارت، پرهیز از دنیا طلبی و غيرت ديني از ویژگی بارز جوامع اسلامی بوده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر انگیزه قیام اباعبدالله الحسین (ع) بوده است و مسیر حرکت انقلابی امام راحل نیز امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

آیت الله نمازی اظهار کرد: انقلابی گری حوزه علمیه باید به سلاح علم مسلح و دارای تقوا و جهاد باشد که از ابتدای تاریخ در روحانیت شیعه وجود داشته و در خط مقدم بوده است و باید تلاش کنیم نسل جدید حوزه علمیه این ویژگی‌ها داشته باشند.

امام‌جمعه کاشان افزود: هیچ نقطه‌ای در روحانیت نداریم که روحانیت نسبت به اهلبیت بی‌خیال باشند، روحانیت همیشه نسبت به اهل‌بیت حساسیت داشته و حول محور ولایت و دین فعالیت داشته‌اند و مسیر امربه‌معروف و نهی از منکر را طی کرده‌اند.

نماینده مردم کاشان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در حوزه‌های علمیه نسل جدید به سلاح انقلابی گری مسلح شود، مؤمن، مجاهدت و دارای تقوا از مهم‌ترین خصوصیات روحانیت شیعه بخصوص استان بوشهر است.

آیت الله نمازی عنوان کرد: باید نسل جدید عالم شوند و برای رسیدن به این جایگاه باید درس بخوانند، قیام کنند و در مسیر اصلی انقلابی گری حرکت کنند.

وی ابراز کرد: رمز موفقیت روحانیت شیعه در همه امورات توکل به خداوند است که در هر کاری که عمل حضور پیدا می‌کند برای رضای خدا است و به همین خاطر خداوند روحانیت را در کارها موفق می‌دارد.