آیت الله صفایی بوشهری:

آیت الله بلادی بوشهری مبارز ضد استبدادی و ضد استعماری بود

شناسه خبر : 52348

1396/09/13

تعداد بازدید : 91

آیت الله بلادی بوشهری مبارز ضد استبدادی و ضد استعماری بود
آیت الله صفایی بوشهری گفت: در عرصه ضد استعماری و ضد استبدادی استان بوشهر دارای عالمان مهمی بود که در این میان علامه بلادی عالمی بزرگوار و خورشید پر فروغ در عرصه علم، هدایت مردم، دین، مبارزه ضد استبدادی و ضد استعماری بود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، امروز در سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام به ویژه شهید حجت‌الاسلام ابوتراب عاشورای از شهدای مبارزه با طاغوت اظهار داشت: روحانیت ریشه در مکتب اهل بیت(ع) دارد و خداوند متعال، اهل بیت(ع) را کلمه طیبه معرفی می‌کند، به‌گونه‌ای که همچون شجره طیبه‌ای است که ریشه در عرش دارد و شاخ و برگ آنها در اسلام سایه افکنده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، روحانیت را یک نهاد مقدس دانست و تصریح کرد: بر اساس مستندات ائمه اطهار(ع) اگر روحانیت در جامعه نبود، جامعه گرفتار انحرافات، ابتذال و شیطان می‌شود ولی روحانیون سکان قلوب جامعه را در دست دارد و آن را به ساحل نجات می‌رساند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه وجود علما و روحانیون دارای افتخارات در ادوار مختلف تاریخ است گفت: در استان بوشهر علمایی در طول تاریخ فعالیت داشته‌اند که در علوم و معارف اسلامی تحصیل کرده‌اند و در تبلیغ دین نقش مهم و تاثیرگذاری داشته‌اند.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه مبارزه ضد استبدادی و ضد استعماری نقش آفرین است، خاطر نشان کرد: در عرصه ضد استعماری و ضد استبدادی استان بوشهر دارای عالمان مهمی بود که علامه بلادی عالمی بزرگوار و خورشید پر فروغ در عرصه علم، هدایت مردم، دین، مبارزه ضد استبدادی و ضد استعماری بود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر لزوم تکریم و قدردانی از بزرگان و علمای دین، افزود: بزرگداشت افراد شاخص استان پاسداشت و نگهداری از هدف، راه و مسیر تعالی است که آنها دنبال کرده‌اند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روحانیت در استان بوشهر در ادوار مختلف خوش درخشیده است، گفت: طلاب و روحانیون در حوزه‌های علمیه استان بوشهر دارای شاخص‌های انقلابی‌بودن، ولایت‌مداری و پژوهشی هستند.