با حضور رئیس مجلس خبرگان

سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری برگزار شد/تصاویر

شناسه خبر : 52320

1396/09/18

تعداد بازدید : 173

سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری برگزار شد/تصاویر
دبیر سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری با اشاره به ارسال ۸۰۰ اثر به این کنگره گفت: با حضور رئیس مجلس خبرگان اثرهای برتر این کنگره مورد تجلیل قرار گرفتند.

سومین کنگره علمی و پژوهشی علامه بلادی بوشهری در مصلی جمعه بوشهر با حضور صاحب نظران و محققان و پژوهشگران برگزار شد.

در این کنگره رئیس مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از برگزار کنندگان  کنگره علامه بلادی و با بیان اینکه روحانیت در همه ادوار نقش مهمی دررمبارزه با دشمنان اسلام داشته‌اند اظهار داشت: مسئولیت حفظ دین و کتاب خدا و اتحاد میان مسلمانان به عهده علما و روحانیان است.

آیت الله احمد جنتی با تاکید بر تقویت اتحاد میان مسلمان به ویژه شیعه و سنی تصریح کرد:  یکی از اهداف مهم استکبار جهانی ایجاد تفرقه و اختلاف میان شیعه و سنی است که مسلمانان نباید بگذارند که خدشه‌ای به این وحدت وارد شود.

وی با بیان اینکه  بصیرت افزایی و دشمن شناسی راهکار  جلوگیری از تفرقه و اختلاف است تاکید کرد:  تقویت وحدت میان مسلمانان  سبب می‌شود دشمنان نتوانند توطئه شوم تفرقه افکنی خود را محقق کنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر شناخت  ترفندهای دشمنان خاطر نشان کرد: فتنه 88 از ترفندهای طراحی شده دشمن بود که با سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای براندازی نظام اسلامی ایران طراحی شده بود.

جنتی تاکید کرد: طراحی فتنه 88 مسئله ساده‌ای نبود که با حضور حماسی مردم در 9 دی  این ترفند خنثی شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز علامه بلادی را از مفاخر استان بوشهر معرفی کرد و اظهار داشت: این عالم ربانی نقش تاثیرگذاری در مبارزات ضداستعماری مردم این خطه و آگاهی بخشی جامعه داشته است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای مفاخر و علمایی برجسته در ادوار مختلف تاریخی داشته است خاطر نشان کرد: عالمانی مانند علامه بلادی، مجتهد برازجانی و سید مرتضی اهرمی از افتخارات استان بوشهر  است که در این زمینه‌ها مجاهدت‌های فراوانی داشته‌اند.

                                                             
امام جمعه بوشهرشاخص حوزه‌های علمیه استان بوشهر را برشمرد و گفت: تولیدعلم، ولایتمداری و انقلابی بودن از ویژگی‌های حوزه‌های علمیه استان بوشهر است.

صفایی بوشهری با اشاره به انقلابی بودن حوزه‌های علمیه استان بوشهر بیان کرد: حوزه‌های علمیه استان بوشهر بر مبنای اندیشه‌‌های رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را برای تحقق این شاخص‌ها به کار می‌گیرند.

                                                                

امام جمعه کاشان  نیز علم، عمل و مجاهدت را از شاخص‌های مهم حوزویان دانست وگفت: علما و بزرگان حوزه علمیه باید تلاش کنند نسل جدید را با این ویژگی‌های مبارزه با استبداد و نحوه دشمن شناسی آشنا کنند.

آیت الله عبدالنبی نمازی رمز موفقیت روحانیت را در طول تاریخ تقوا و جهاد عنوان کرد و افزود: نسل نو حوزه‌های علمیه باید صادق و مجاهد باشد و انقلابی بودن را همانند نسل گذشته روحانیت مورد توجه جدی قرار دهند.

سومین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری برای سومین سال پیاپی در بوشهر برگزار می‌شود تا ویژگی‌های شخصیتی و مبارزاتی این عالم مجاهد که یکی از سران

  مبارزه علیه استعمار انگلیس بوده به جامعه بیشتر معرفی شود.