تجمع اعتراض‌آمیز طلاب مدارس علمیه خواهران بوشهر نسبت به اظهارات توهین‌آمیز عضو شورای شهر

شناسه خبر : 48686

1396/07/15

تعداد بازدید : 107

 تجمع اعتراض‌آمیز طلاب مدارس علمیه خواهران بوشهر نسبت به اظهارات توهین‌آمیز عضو شورای شهر
طلاب مدارس علمیه خواهران شهر بوشهر در تجمعی اعتراض‌آمیز نسبت به اظهارات سخیف و توهین‌آمیز عضو شورای شهربوشهر واکنش نشان دادند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، طلاب مدارس علمیه خواهران شهر بوشهر در تجمعی اعتراض‌آمیز نسبت به اظهارات سخیف و توهین‌آمیز عضو شورای شهر واکنش نشان دادند.
حجت‌الاسلام یوسف جمالی در این تجمع که در مدرسه علمیه الزهرا(س) بوشهر برگزار شد، گفت: علم سیاه و پیراهن مشکی خاری است بر چشم کسانی که در ولایت و شهدا نمی‌توانند تحمل کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر بیان داشت: امروز در دانشگاه لیدن هلند، برای حضرت علی‌اصغر کوچک‌ترین عضو سنی کربلا، کرسی علی‌اصغر شناسی برگزار می‌کنند و در چند کشور این مراسم را محکوم می‌کنند.
وی افزود: این نشان می‌دهد امروز راه اباعبدالله الحسین، سیاه‌پوش شدن شهر، علم مشکی و اشک برای امام حسین و ائمه اطهار دارد پیش می‌رود.
حجت‌الاسلام جمالی تأکید کرد: اگر امروز می‌بینید در مقابل سیاه‌پوشی شهر موضع گرفته می‌شود نه مخالف پارچه مشکی هستند، بلکه این را نماد ولایت می‌دانند و از جهتی هم برای اینکه یک جریان سیاسی خاص از این حرف‌ها خوشش بیاید، خودشرینی می کنند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر ادامه داد: تعجب می‌کنیم در شهری که با این همه شهید و سابقه تاریخی، کسی به خودش این جرئت را می‌دهد و اظهارات توهین‌آمیز و سخیف را درباره سیاه پوشی شهر مطرح می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر ما امروز محکم جلوی این افراد نیاستیم، شک نکنید فردا نوبت یادوآره‌های شهدا است، می‌گویند چرا این‌همه یادواره شهید برگزار می‌کنید؟
حجت‌الاسلام جمالی گفت: این افراد دقیقاً نمادهای ولایت را هدف نشانه گرفته‌اند و باید مجموعه‌های ارزشی جلوی این‌ها بایستند و به صورت شفاف موضع گرفته و محکوم کنند تا بستری برای سال‌های آینده فراهم نشود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: خواهران طلبه، من و شما مدافعین ولایت هستیم، همیشه روحانیت پیشتاز بوده و مردم را نسبت به این توطئه‌ها آگاه می‌کرد، ما نسبت به حزب‌ها هیچ واکنشی نداریم و فقط خط ولایت را می‌گیریم، کسانی که این مسئله را سیاسی می‌کنند می‌خواهند ضربه کمتری ببینند.
وی تأکید کرد: حزب‌های سیاسی که این افراد به آن‌ها وابستگی دارند باید نسبت به این موضوع و به‌صورت رسمی اعلام برائت کرده و این اظهارت سخیف و توهین‌آمیز را محکوم  و خود شخص توهین کننده هم عذرخواهی کند.