مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

طلاب خواهر در عرصه پژوهش و تحقیق حضور پررنگ داشته باشند

شناسه خبر : 47740

1396/06/30

تعداد بازدید : 71

طلاب خواهر در عرصه پژوهش و تحقیق حضور پررنگ داشته باشند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: طلاب خواهر در عرصه پژوهش و تحقیق حضوری پررنگ داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، حجت الاسلام یوسف جمالی در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۶-۹۷ حوزه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) اهرم در خصوص فعالیت های خواهران طلبه گفت: حضور خواهران در این مدرسه اگر چه تبلیغ هم نباشد خواه نا خواه تاثیرات خود را بر شهرستان خواهد گذاشت، مدرسه باید رنگ و بوی پژوهشی به خود بگیرد و طلاب خواهر در عرصه پژوهش و تحقیق حضوری پررنگ داشته باشند.

وی با اشاره به  ارزش علم و علم آموزی گفت: علم نوری است که خداوند در قلب منتخب خودش قرار می دهد که ظرفیت آن را داشته باشد و علم اسراری است از اسرار خداوند و باطنی است که خداوند در قلوب قرار می دهد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به ارزش فراگیری علم در احادیث اسلام اشاره کرد و تصریح کرد: کسی که در راه کسب علم قدم بر می دارد فی سبیل الله است و آنقدر مقام و ارزش علم اموزی بلند است که پرندگان آسمان و ماهیان دریا برای او استغفار می کنند.

حجت الاسلام جمالی بیان داشت: علم اگر ریشه اش در ولایت ائمه اطهار باشد دارای نور است درغیر این صورت بی ارزش است و اگر در برنامه های حوزه، حرکات مطابق با ولایت فقیه نباشد از اصل و ریشه خود فاصله خواهد گرفت.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود: حوزه علمیه باید طلابی ولایت پذیر و وامدار امامت و در مسیر خون شهدا تربیت کند.