رئیس کمیته بانوان مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان بوشهر

سهم زنان در مدیریت فرهنگی و انقلابی جامعه سهم عظیمی است

شناسه خبر : 46160

1396/05/11

تعداد بازدید : 252

سهم زنان در مدیریت فرهنگی و انقلابی جامعه سهم عظیمی است
رئیس کمیته بانوان مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: حضرت امام راحل(ره) به خوبی می‌دانستند که سهم زنان در مدیریت فرهنگی و انقلابی جامعه سهم عظیمی است لذا عنایت ویژه‌ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حوزه‌های علمیه خواهران داشتند

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، فاطمه یوسفی در جلسه شورای مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: هدف از تشکیل حوزه های علمیه را تداوم حرکت انبیاء و اوصیا الهی، نشر معارف دین، حفظ ارتباط مردم با قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت بوده است، لذا براساس آن اهداف مقدس است که انقلاب عظیمی در شکل گیری حوزه علمیه و خصوصا حوزه های علمیه خواهران صورت گرفته است.

 رئیس کمیته بانوان مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان بوشهر ادامه داد: حضرت امام خمینی رحمه اله علیه به خوبی می دانستند که سهم زنان در مدیریت فرهنگی و انقلابی جامعه سهم عظیمی است لذا عنایت ویژه ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حوزه های علمیه خواهران داشتند و امروز بحمدالله امام خامنه ای حفظه الله حوزه های علمیه خواهران را پدیده بزرگ و عظیمی می دانند که دارای برکات فراوان و مایه ی آبروی انقلاب می باشد.

مدیر موسسه آموزش عالی معصومیه (س) بوشهر بیان داشت:امروز حوزه های علمیه خواهران مهد پرورش انسانهای عالم و پژوهشگر ساز است و حوزه ها سدی نفوذ ناپذیر در مقابل جنگ فوق نرم غرب شده اند.

وی افزود: بنابراین زمانیکه هدف و شان حوزه از جایگاه والایی برخوردار است و این حوزه علمیه منشا ظهور و بروز خیرات و برکات فراوان شده، وظیفه شرعی و انسانی اقتضاء می نماید که برای حفظ و تحکیم آن شعائر تلاش مداوم و پیگیر داشته باشیم و بدانیم که همه ما در این امر باید سهیم باشیم چرا که: یَدُ اللهِ مَعَ الجَماعَة  وقتی که انسجام و یکدلی باشد موفقیت بشر است .

یوسفی گفت:هدف از تشکیل مجمع خیرین  رونق بخشی و تقویت حوزه های علمیه خواهران در تمام زمینه های علمی، فرهنگی، اخلاقی و عمرانی و مهمتر از همه خیر سازی و نشر مهربانی و تلطیف نمودن فضای حوزه های علمیه خواهران و فضای جامعه و به قولی کمک به حال خوب و خوش معنوی خواهران طلبه و خانواده های محترم و همه ی عزیزانی که  طالب فیضند دانست.

رئیس کمیته بانوان مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: بنابر آیه قرآن السابقون بالخیرات اولئک المقربون، حیف است که عقب بمانیم و نباشد آن روزی که حسرت بخوریم که می شد کاری کرد.

مدیر موسسه آموزش عالی معصومیه (س) بوشهر بیان کرد: از کلیه خواهران عزیزم دعوت میکنم که بنابر وسع و توانمندی، خود و عزیزانشان را در این فیض سهیم نمایند و مشوق دیگران به این امر باشند، چرا که تشویق به  عمل خیر بسیار پسندیده است.

یوسفی اظهار داشت: هر چیزی همجنس خود را می سازد، کار خیر، کار خیر تولید می کند، قدم خیر، قدم خیر دیگری را سبب می شود، لذا مبلغ خوبیها و نیکیها می باشد.