استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان:

درک و فهم بهتر جایگاه و منزلت حضرت فاطمه معصومه زیارت با معرفت را به ارمغان می آورد

شناسه خبر : 46151

1396/05/11

تعداد بازدید : 167

 درک و فهم بهتر جایگاه و منزلت حضرت فاطمه معصومه زیارت با معرفت را به ارمغان می آورد
استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان عنوان کرد: درک و فهم بهتر جایگاه و منزلت حضرت فاطمه معصومه زیارت با معرفت را به ارمغان می آورد.

معصومه راستی استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان طی گفتگو با روابط عمومی مدرسه علمیه خواهران برازجان گفت: حضرت فاطمه معصومه(س) از هرگونه رذایل اخلاقی مبرّا بود و به درجه عالی از تقوا و طهارت رسید بطوری که در لسان عام و خاص فردی مصون از گناه بود و برای آن حضرت مقام طهارت قلبی متصوّر کردند چون آن حضرت در خانداني پرورش يافت که سرچشمه علم و تقوا و فضايل اخلاقي بود.

راستی با اشاره به مسیر تربیتی آن حضرت عنوان کرد: مادران باید نهایت تلاش خود را در رشد بهتر جسمی و روحی اولاد خود به کار گیرند و این فقط با الگو گیری از مکتب اهلبیت میسر خواهد بود.

وی افزود: الگوگیری از چنین بانوی عظیم الشانی نه فقط بر زنان و دختران شیعه لازم است بلکه بر تمامی مردان امت نیز لازم است.

استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان بهترین راه شناخت معصوم را چنین بیان کرد: اوصاف معصوم را از زبان خود معصوم بشنویم چنانکه وقتی به روایات مراجعه می کنیم این بانوی بزرگوار را به القاب معصومه، طاهره و ... خطاب فرموده اند و این نهایت کمال این بزرگوار را نشان می دهد.

وی گفت: القاب ذکر شده در توصیف آن حضرت حکایت از شأن و مرتبه وی نزد پروردگار است و خداوند به جهت بندگی خالصانه، زندگی با برکتی به ایشان عنایت نمود که در حال حیات و ممات منشأ کرامات و عنایات خاص شد.

استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان در پایان تاکید کرد: درک و فهم هرچه بهتر جایگاه و منزلت این بانوی بزرگوار، باعث توجه بیشتر به آن حضرت می شود و زیارت با معرفت را به ارمغان می آورد.