به مناسبت میلاد یگانه منجی عالم بشریت

مراسم جشن و شادی در مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد

شناسه خبر : 43026

1396/02/24

تعداد بازدید : 282

مراسم جشن و شادی در مدارس علمیه خواهران استان بوشهر برگزار شد
طلاب مدارس علمیه خواهران استان بوشهر به مناسبت میلاد باسعادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مراسم جشن و سرور به پا کردند و این عید سعید را به ساحت قدسی عالم امکان و مادرسادات تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی حوزه لعمیه خواهران استان بوشهر، بگم کیان قائد مدیر مدرسه علمیه حضرت رقیه برازجان گفت: معرفی شاخصه ها و تبیین وظایف و نقش منتظران در زمان غیبت و ظهور امام عصر(عج) از وظایفی است که برعهده طلاب حوزه های علمیه است و ما سعی می کنیم از این مناسبت ها برای تبیین این موضوعات بهره ببریم.

وی با اشاره به نزدیک شدن زمان انتخابات خاطرنشان کرد: حضور پرشور در انتخابات باعث تقویت نظام و انقلاب است و هدف اصلی حوزه های علمیه تشویق مردم به حضور در پای صندوق های رأی است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند این موضوع هم حق مردم است و هم تکلیف.

بی تفاوتی نسبت به وضعیت جامعه پیرامون خود باعث لطمات بسیاری می شود

مدیر مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برازجان بیان کرد: بی تفاوتی نسبت به وضعیت جامعه پیرامون خود باعث لطمات بسیاری می شود، لذا حضور در انتخابات و انتخاب گزینه ای اصلح و انقلابی می تواند آینده ای روشن و امیدوارکننده برای کشور رقم بزند

داشتن روحیه انقلابی و کار و تلاش، برای ظهور امام عصر آماده باشیم

حجت الاسلام عیسی راستگو امام جمعه شهر اهرام در مراسم جشن میلاد حضرت مهدی(عج) در مصلای نمازجمعه شهر اهرم که به همت طلاب مدرسه علمیه ریحانه النبی این شهر برگزار شده بود، به ایراد سخنانی پیرامون فلسفه انتظار و شرایط دوران انتظار و ظهور امام زمان (عج) پرداخت و گفت: بهترین عبادت در عصر غیبت انتظار فرج مولا صاحب الزمان(عج) است و این انتظار نه فقط در حرف و شعار و نه فقط در دعا و مناجات و تضرع، بلکه در عمل نیز باید نمود داشته باشد و با داشتن روحیه جهادی و کار و تلاش، خود و جامعه را برای امر ظهور آماده کنیم..

مولودی خوانی، اهدای جایزه به برگزیدگان مسابقات، برپایی ایستگاه صلواتی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

امام مهدی هدیه ای از جانب خدا برای بشریت است

حجت الاسلام صمد کاظمی کارشناس مذهبی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) شهرستان جم، ضمن تبریک میلاد سراسر نور امام مهدی(عج الله تعالی فرج الشریف)گفت: امام مهدی هدیه ایی از جانب خداوند برای بشریت است و امام زمان آمده است تا عقل بشری را ارتقا دهد.

این کارشناس مذهبی منتظر واقعی را اینگونه تعریف کرد: منتظر واقعی کسی است که برای ظهور آن حضرت دست به دعا بردارد و با اعمال و رفتار خود زمینه ظهور را فراهم کند.

حجت الاسلام کاظمی افزود: حضرت صاحب الزمان(عج) از دست جاهلانی که به دورغ خود را شیعه می نامند در عذاب است، چرا که به وسیله این افراد، دروغ جامعه ما را فرا گرفته و قدرت طلبان برای هر چیزی دروغ می گویند.

وی اظهار داشت: در دولت کنونی هم زیاد دروغ گفته شده است و مردم باید در این دوره سعی کنند فرد اصلح را انتخاب کنند.

در پایان این مراسم به نفرات برتر در مسابقه دلنوشته نویسی، هدایایی تقدیم شد.

امام زمان از ما انتظار انجام عمل صالح دارند
حجت الاسلام جواد اسماعیل نیا موسس مدرسه علمیه الزهرا(س) عسلویه در جمع طلاب این مدرسه ضمن تبریک این عید پربرکت، گفت: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ما انتظار انجام عمل صالح دارند و عمل صالح یعنی اینکه لقمه حرام نخوریم، خیرخواه مردم باشیم، واجبات را انجام دهیم، مراقب نگاه و گفتار و کردار خود باشیم، پوشش ما مناسب باشد، فقیر و مسکین را فراموش نکنیم، پدر و مادر را احترام بگذاریم و ... که اگر همه این ها را رعایت کنیم، می توانیم در زمره منتظران قرار بگیریم.

وی افزود: خوش به حال کسانی که امام زمان را در خواب می بینند. انسان اگر یک بار امام زمان را در خواب ببیند عاشقش می شود چه برسد به اینکه ده بار، بیست بار، چهل بار امام زمان این خورشید عالم تاب را در خواب ببیند.

حجت الاسلام اسماعیل نیا اظهار کرد: اولین عمل صالح، خوردن لقمه حلال است. روایت داریم که در آخر الزمان چند چیز کم می شود که یکی از آن ها دوست خوب و دیگری لقمه حلال است. امروز متاسفانه اکثر لقمه ها شبهه ناک است.

موسس مدرسه علمیه الزهرا عسلویه تاکید کرد: از دیگر شاخصه های عمل صالح، داشتن حجاب فاطمی، حیا و عفت است. همچنین برخورد با مردم با انصاف و مراعات حقوق آنان که نه به ادعا، بلکه با عمل شیعه معلوم می شود، از مصادیق عمل صالح محسوب می شود.

 برپایی ایستگاه صلواتی، قرائت مناجات شعبانیه، مولودی خوانی و احیاء شب نیمه شعبان و برگزاری دعای ندبه، از دیگر برنامه های این مراسم در عسلویه بود.