مدیر مدرسه حضرت رقیه برازجان:

حضرت زینب نمونه‌ی بارز یک بانوی شجاع هست

شناسه خبر : 41240

1396/01/24

تعداد بازدید : 189

حضرت زینب نمونه‌ی بارز یک بانوی شجاع هست
مدیر مدرسه حضرت رقیه (س) برازجان افزود: حضرت زینب(س) الگوی ایمان و علم و معرفت و نمونه‌ی بارز یک بانوی شجاع هست که فصاحت و بلاغت را از پدر به ارث برده و همه‌ی مکارم اخلاق مادر را دارا هست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، بگم کیان قائد ضمن عرض تسلیت وفات حضرت زینب(سلام‌الله علیها)  گفت: در وصف حضرت زینب (س) باید نوشت همه‌ی زنان و مردان باید در مکتب این بزرگ زن جهان اسلام به فراگیری درس بپردازند.

مدیر مدرسه حضرت رقیه (س) برازجان افزود: حضرت زینب(س) الگوی ایمان و علم و معرفت و نمونه‌ی بارز یک بانوی شجاعت هست که فصاحت و بلاغت را از پدر به ارث برده و همه‌ی مکارم اخلاق مادر را دارا هست.

وی با اشاره به اینکه سیره‌ی ایشان حجاب، عفاف و عفت است بیان کرد: در فضل حضرت زینب(س) همین بس که پس از حادثه عاشورا نیابت خاصی از طرف امام حسین (علیه‌السلام) داشت و مردم در مسائل حلال و حرام  به او مراجعه کرده و از او می‌پرسیدند تا اینکه حضرت سجاد(ع) از آن بیماری که به مصلحت الهی به آن مبتلا شده بود بهبود یافت.

کیان قائد خاطرنشان کرد: عفت و پاک‌دامنی برازنده‌ترین زینت زنان و گران‌بهاترین گوهر برای آنان است، حضرت زینب (س) درس عفت را به‌خوبی در مکتب پدر آموخت پدری که فرمودند، پاداش مجاهد شهید در راه خدا از پاداش عفیف پاک‌دامنی که قدرت بر گناه دارد و آلوده نمی‌گردد بزرگ‌تر نیست؛ عفیف پاک‌دامن فرشته‌ای از فرشته‌ها است.                      

مدیر مدرسه حضرت رقیه (س) برازجان اظهار کرد: امیدواریم امروز زنان مسلمان الگوی خود را آن حضرت قرار دهند و در تمام وظایف دینی و شرعی خود از آن بانو درس بگیرند تا روزبه‌روز بر ارزش‌ها و فضایل خود بیفزایند.