کد مطلب: 41123 تعداد بازدید: ۷۳۹

در مراسم آغاز به کار مدرسه علمیه حضرت ام البنین دلوار مطرح شد

استقبال خانواده‌ها برای ثبت‌نام فرزندانشان در مدرسه علمیه خواهران دلوار/ مدارس علمیه خواهران در استان بوشهر قطب فرهنگی هستند

دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱:۳۸
طی مراسمی با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر و امام جمعه دلوار مدرسه علمیه حضرت ام البنین (س) دلوار به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، طی مراسمی با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر و امام جمعه دلوار مدرسه علمیه حضرت ام البنین (س) دلوار به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی در این آیین اظهار داشت: مدارس علمیه در نقاط مختلف استان بوشهر گسترش یافته است و دوره‌های مختلف معارف اسلامی در این مدارس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در زمینه برخورداری از مدارس علمیه دارای جایگاهی ویژه است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ مرکز دوره‌های کوتاه‌مدت اسلامی در سطح استان بوشهر ویژه خواهران علاقه‌مند به معارف اسلامی در حال برگزاری است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با اشاره به تقابل تمدن الهی و تمدن مادی در سطح جهان، اضافه کرد: هدایت و تربیت در طول تاریخ ادامه داشته است و مدارس علمیه نیز نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه امروز این تقابل با مرکزیت ایران اسلامی و تحت رهبری امام خامنه‌ای ادامه دارد، تصریح کرد: هرجای که حوزه علمیه شکل می‌گیرد باید با تکیه‌بر معنویت بستر را برای شکل‌گیری تمدن الهی فراهم کند.

استقبال خانواده‌ها برای ثبت‌نام فرزندانشان در مدرسه خواهران علمیه دلوار

حجت‌الاسلام علی زاهد دوست بعد از ظهر دوشنبه در مراسم آغاز فعالیت مدرسه علمیه حضرت ام البنین (س) دلوار اظهار داشت: توسعه مدارس علمیه از اهمیت زیادی برخوردار است و تلاش گسترده‌ای برای راه‌اندازی این مدرسه در دلوار صورت گرفته است.

وی با اشاره به پیگیری‌های دو ساله برای راه‌اندازی مدرسه علمیه حضرت ام بنین (س) دلوار، خاطرنشان کرد: شاهد استقبال خانواده‌ها برای ثبت نام فرزندان خود در این مدرسه علمیه هستیم.

امام‌جمعه دلوار با اشاره به اینکه تاکنون ۳۶ نفر برای این مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند، تأکید کرد: این مراسم آغاز به کار رسمی فعالیت‌های اداری مدرسه علمیه است که در مهرماه مراسم افتتاحیه مدرسه با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری برگزار خواهد شد.