کد مطلب: 122222 تعداد بازدید: ۵۷

شبی با شهدای مدافع حرم در بوشهر

دوشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵:۵۳
همزمان با فرارسیدن بیست و هفتم ماه مبارک رمضان، مراسم شبی با شهدای مدافع حرم، در جوار مزار مطهر اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر، شهید محمد احمدی جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، همزمان با فرا رسیدن بیست و هفتم ماه مبارک رمضان شب الرحمن، مراسم شبی با شهدای مدافع حرم، شهیدان سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید محمد احمدی جوان (اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر) از طرف مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم، موسسه قرآنی رضوان و پایگاه مقاومت حضرت رقیه(س) جائینک در جوار قبر مطهر اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی راستگو، مدیر رسیدگی به امور مساجد استان بوشهر و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم، در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا و خانواده های معظم شهدا مالکان واقعی انقلاب اسلامی هستند که برای به ثمر رسیدن انقلاب، جان خود را فدا نمودند.

وی عنوان کرد: خداوند متعال در دنیا به شهدا شرافت و عزت و در آخرت جایگاهی رفیع قرار داده است که مصداق آیه شریفه " و الاحیاء عند ربهم یرزقون"می باشند که در نزد پروردگار خویش روزی داده می شوند.

مدیر رسیدگی به امور مساجد و موسس مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم،در ادامه افزود: برزخ در واقع دنیایی بین قیامت و دنیای ماست که در آنجا مومنین در بهشت برزخی زندگی می کنند و شهدا از رزق و نعمت های الهی متنعمند و همه شهدا به ویژه شهید محمد احمدی جوان متنعم به نعمت های پروردگار متعال در بهشت است.

حجت الاسلام و المسلمین راستگو گفت: شهدای ما و شهیدی مثل احمدی جوان یک شبه راه صد ساله را که علما و اولیای خدا پیمودند، طی می کنند و به رستگاری و فوز عظیم می رسند، همچنان که مولایمان امام علی علیه السلام در محراب مسجد کوفه در شب نوزدهم فرمودند: "فزت و رب الکعبه" که به خدای کعبه رستگار شدم، شهدای ما و شهیدی مثل سردار حاج قاسم سلیمانی و احمدی جوان ها اینگونه به فلاح و رستگاری رسیدند.

قابل به ذکر است که این مراسم با حضور مسولین شهرستانی، خانواده های معظم شهدا به ویژه پدر و مادر شهید احمدی جوان و عموم بانوان برگزار گردید و سلیمه بابایی نیا مدیر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) اهرم پیش از سخنرانی عرض خیر مقدم به مدعوین را داشته و از گروه های جهادی روستای باشی و جائینک تقدیر و تشکر نموده و در پایان از پدر و مادر شهید احمدی جوان تجلیل کرد.