کد مطلب: 115519 تعداد بازدید: ۱۲۱

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور در بوشهر:

عالم دین نقشی پیامبرانه دارد

پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲:۴۳
حجت الاسلام بهجت پور در همایش علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری : عالم دینی نقشی پیامبرانه دارد و ما به وجود چنین شخصیتهایی که به حد دانایی قائل نیستند نیازمندیم .
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، هفتمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری «ره» با حضور حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت پور رئیس حوزه های علمیه خواهران کشور در مجتمع آدینه بوشهر برگزار شد؛
 
ایشان ضمن تقدیر از برگزیدگان کنگره ، علامه بلادی بوشهری را شخصیتی برجسته خواند و افزود: به شخصیتی چون علامه بلادی از سه منظر میتوان نگاه کرد . 
 
وی ضمن بیان اینکه راز ماندگاری افرادی چون علامه بلادی دغدغه مند بودن ایشان است ادامه داد : اولین ویژگی شخصیت این عالم گرانقدر انگیزه ای بالا است و ویژگی دوم که بواسطه این انگیزه رنگ می گیرد جامعیت شخصیت ایشان است که در چند زبانه بودن ایشان نمود دارد ، عالمی که می‌تواند توسعه زبان بدهد میتواند بسیاری از فرصت ها را به روی خودش باز کند . 
 
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با تاکید بر اینکه چرا بعد از سالها ارتحال به چنین شخصیتهایی نیازمندیم ویژگی سوم علامه بلادی را مرابطه به معنای مراقبت بر حرکت دشمن دانست و اضافه کرد  : عالم دینی نقشی پیامبرانه دارد و ما به وجود چنین شخصیتهایی که به حد دانایی قائل نیستند نیازمندیم .  
 
وی همچنین در پایان ضمن گرامیداشت ۱۳ آذرماه روز روحانیت بوشهر ، با اشاره به اینکه ما باید راه این عالم وارسته را ادامه بدهیم خطاب به طلاب بیان کرد : امروز اگر برای ماندگاری خون شهدا و این شجره طیبه تلاش نکنیم مسئولیت هر اتفاق ناخوشایندی بر دوش ما سنگینی خواهد کرد .