کد مطلب: 113534 تعداد بازدید: ۱۱۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر

خدمات رسانی و کمک به مردم رسالت حوزه های علمیه است

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶:۴۴
حوزه های علمیه می تواند ظرفیت هایی را که دارد برای جامعه و خدمت رسانی به جامعه بکار گیرد و خدمات رسانی و کمک به مردم رسالت حوزه های علمیه است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران ، صبح امروز مدیر حوزه علمیه خواهران با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره بوشهر دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام اسماعیلی در این دیدار  با تقدیر و تشکر از فعالیت های کمیته امداد گفت: امیدواریم تعاملاتی که از قبل بوده ادامه داشته باشد و ظرفیت قریب به 2500 طلبه خواهر یک ظرفیت خوب برای کمک به کمیته امداد در راستای رسیدن به اهداف این نهاد مقدس است.

 

ایشان به اشاره به فعالیت های جهادی طلاب خواهر در پیک های محتلف کرونا گفت: در اوائل اشاعه کرونا و بحث های کمبود ماسک حوزه علمیه خواهران وارد عرصه خدمت شد و با تبدیل کلاس های درس و مدارس علمیه به کارگاه تولید ماسک و تولید روزانه قریب به 5 هزار ماسک در سراسر استان در رفع هرچه بهتر این موضوع کمک کردند.

وی با بیان  اینکه در مسئله کرونا 400 طلبه جهادی خواهر فعالیت داشتند گفت: طلاب جهادی خواهر در آن زمانی که همگان از میت و جنازه اموات خود فرار می کردند و حاضر نبودند به جنازه اموات نزدیک ترین بستگان خود نزدیک شوند طلاب جهادی خواهر وارد عرصه شد و مسئله تجهیز و تغسیل اموات خانم را به عهده گرفتند و با سخت ترین شرایط محیطی و روانی مشغول خدمت به مسلمین شدند و خود این عزیزان نیز دچار بیماری شدند در عرصه خدمت و بعضی از ایشان بستری نیز شدند.

 

مدیر حوزه علمیه خواهران استان افزود: روحیه های جهادی و دلسوزی نسبت به دیگران در بین طلاب وجود دارد که می تواند در بسیاری از مسائل کمک کار باشند هم در طرح های فرهنگی و هم طرح های محرومیت زدائی.

حجت الاسلام اسماعیلی با بیان حدیث مبارک " الزکات العلم نشره " گفت: زکات علم نشر آن است و ورود طلاب در صحنه خدمت به جامعه و عرصه های فرهنگی برگرفته از علوم و روحیه های جهادی است که در بین طلاب وجود دارد و باید بین کمیته امداد و حوزه علمیه کمافی السابق بلکه بیشتر تعاملات وجود داشته باشد و طلاب این خدمات به جامعه را برای خود یک وظیفه می دانند .

وی افزود: حوزه های علمیه می تواند این ظرفیت هایی را که دارد برای جامعه و خدمت رسانی به جامعه بکار گیرد و خدمات رسانی و کمک به مردم رسالت حوزه های علمیه است.

در ادامه این نشست میری مدیرکل کمیته امداد بوشهر با تقدیر و تشکر از فعالیت های طلاب حوزه های علمیه خواهران گفت : ما نیازمند یاری طلاب و همکاری حوزه های علمیه با کمیته امداد هستیم و حوزه های علمیه خواهران را بعنوان بازویی برای خود در انجام امور و کمک به نیازمندان و مددجویان این نهاد می دانیم .