کد مطلب: 111478 تعداد بازدید: ۱۱۵

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر:

یک بخش عمده و اعظم منابع دینی ما مسئله خبر است

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸:۲۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت : یک بخش عمده و اعظم منابع دینی ما مسئله خبر است، که درواقع بخشی از عمر طلبه ها راجع به سنجش اخبار و بررسی اسناد اخبار است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، صبح امروز اختتامیه دوره خبر نویسی با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر  ، صدرایی عارف سردبیر خبرنگاری حوزه و جمعی از طلاب حوزه علمیه خواهران استان بوشهر  در فضای مجازی برگزار شد .

 

در این جلسه  حجت السلام اسماعیلی، ضمن تشکر از استاد صدرایی عارف، مدرس دوره گفت : بر اساس آیات و روایات یک بخش عمده و اعظم منابع دینی ما مسئله خبر است ، که  در واقع بخشی از عمر طلبه ها راجع به سنجش اخبار است و اینکه چه خبری صحیح و چه خبری ضعیف است وعمری صرف این مرحله میشود .

 

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر افزود  : درزمان کنونی ،  یکی از موضوعات فقهی و یکی از موضوعات شریعت ما مسئله خبر است،  حوزه  های علمیه باید اصول و مبانی خبر، تدوین خبر و احکام آن را تعیین کنند.

 

حجت الاسلام اسماعیلی در خصوص نشر خبر خاطر نشان کرد: حوزه علمیه باید نشر دهد چه خبری نشر آن واجب و چه خبری نشر آن حرام و یا مستحب است .

 

مدیر حوزه علمیه خواهران اظهار کرد :براساس  قرآن ،که تمام اساس آن اخبار است، چه اخبار غیبی و چه اخبار ی که در عالم شهود ما اتفاق می‌افتد،آن اخبار در قرآن منعکس شده است .

 

وی درپایان گفت  : در واقع این مسئله بنای حوزه است و حوزه های علمیه برای رشد و  پیشترفت طلاب باید  در این راستا برنامه های داشته باشند .

 

یادآور می گردد دوره خبرنویسی با همکاری خبرگزاری حوزه و مدیریت حوزه علمیه خواهران با حضور 40 نفر از طلاب فرهنگی و مسئولان روابط عمومی مدارس علمیه خواهران استان بوشهر و با تدریس استاد حسن صدرائی عارف دبیر خبرگزاری حوزه در طی 6 جلسه برگزار شد.

استاد صدرائی عارف در این رابطه گفت : با تمرین و ممارست و خبر نوشتن و  خبرخواندن می شود به یک خبرنگار خوب تبدیل شد .

وی با تقدیر از مجموعه مدیریت حوزه علمیه خواهران و طلاب استان بوشهر گفت: برای من افتخاری است که در این دوره در خدمت طلاب استان بوشهر بودم و با توجه به تمارینی که از طرف طلاب بوشهر در دوره برای من فرستاده می شد سطح خوبی را نشان می داد و شما طلاب با تلاش و پشتکار می توانید بلندگوی رسانه ای حوزه علمیه خواهران باشید.