کد مطلب: 100489 تعداد بازدید: ۲۲۳

مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر:

پرستاران گنجینه بزرگ خدمت و رحمت هستند

دوشنبه ۱ دى ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۸:۲۱
صبح امروز مدیر حوزه علمیه خواهران استان، نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان و نماینده آستان قدس رضوی با حضور در بیمارستان خلیج فارس بوشهر گفت: پرستاران گنجینه بزرگ خدمت و رحمت هستند.
به گزارش خبرگزاری کوثر از بوشهر، صبح امروز به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار مراسمی به همت مدیریت حوزه خواهران استان بوشهر با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و نمایندگی آستان قدس رضوی در استان انجام شد این مراسم با حضور جمعی از کارکنان، پرستاران بیمارستان و همسر شهیده زهرا رگبار برگزار گردید.                                                                                                                                   
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار  و قدر دانی از خانواده شهیده سلامت گفت: پرستاران گنجینه بزرگ خدمت و رحمت هستند که در ایام ویروس کرونا بهتر شناخته شدند و نمونه بارز آن شهیده سلامت خانم زهرا رگبار بودند که در برابر مجاهدت آنان تعظیم می کنیم.
وی در ادامه اظهار کرد: حضرت زینب (س)، اسوه صبر و مقاومت در تاریخ ما می باشد و بی گمان پرستاران ساعی و ایثارگر با تاسی پذیرفتن از این بانوی تاریخ ساز و مدد جستن از ایشان سختی های این ایام را پشت سر خواهند گذاشت.
 
رئیس حوزه علمیه خواهران بوشهر خاطر نشان کرد: با نگاهی به تاریخ این مرز و بوم خواهید دید که هر گاه خطری کشور و ملت عزیزمان را تهدید می کرده است، مدافعان وطن با ایثار و از خودگذشتگی در خط مقدم حضور یافته و از آب و خاک و تمامیت ارضی این کشور جانانه حمایت کرده اند. اکنون نیز که کشور در مواجهه با ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است، مدافعان سفیدپوش سلامت به میدان آمده و با ایثار و از خودگذشتگی برگ زرینی را در تاریخ به نام خود ثبت کرده و میکنند.                            
                                                                         
همچنین رضا مطاف رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان نیز گفت: ضمن تبریک میلاد با سعادت فخر عالمین بانوی اسوه و مقاومت، خانم حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار به کادر درمانی و مدافعان سلامت که در این یکسال که کشور با این بحران رو به رو شده است، جانانه تلاش کرده و با وجود مخاطرات بسیار دست از جان فشانی برنداشته اند، بر خود لازم دانستیم تا با اهدای نگینی متبرک از مضجع شریف امام حسین (ع) و اخوی بزرگوارشان سقای ادب حضرت ابوالفضل (ع)، موجبات آرامش و تسلی خاطر این عزیزان را ایجاد کنیم.
                                                                                
حجت الاسلام و المسلمین یوسف جمالی نماینده آستان قدس رضوی در بوشهر گفت: من نیز به نوبه خود میلاد خانم حضرت زینب (س) و روز پرستار را به پرستاران و مدافعین سلامت تبریک گفته و  از تلاش های شما بزرگواران کمال تشکر و قدردانی را دارم.                                                         
 
در پایان مراسم نهالی به یاد شهیده زهرا رگبار در حیاط بیمارستان کاشته شد و هدایا و لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان به جناب خواجه ئیان همسر مرحومه رگبار اهدا گردید.                                                                                                                       
 
پنجاه بسته تبرکی که متشکل از نگین مضجع شریف امام حسین علیه السلام و حضرت ابوالفضل از سوی ستاد بازسازی عتبات استان و بسته های نمک و نبات تبرکی از سوی آستان قدس رضوی نیز توسط طلاب حوزه خواهران بسته‌بندی شده بود به پرستاران بیمارستان خلیج فارس اهدا گردید. همچنین پرچم حرم امام رضا (ع) و حضرت زینب (س) نیز در بین حضار گردانیده شد.